מעבר הגבול לסיני

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

שימו לב – לאחר שנה שמעבר הגבול לסיני היה סגור עקב התפרצות נגיף הקורונה, הוא נפתח מחדש במרץ 2021, אולם יש מספר נהלים שהשתנו וצריך להכיר לפני שאתם מזמינים חופשה בסיני.
לכל מה שצריך לדעת על חופשה בסיני בעת הקורונה >> לחצו כאן

כדי להגיע לחופים המופלאים של סיני, צריך כמובן לחצות את מסוף הגבול בטאבה. מסוף הגבול הדרומי הוא מעבר יבשתי, מה שאומר שהמעבר מתבצע ברגל. אפשר לעבור אותו גם עם הרכב הפרטי שלכם, ועל כך ניתן לקרוא בהרחבה בכתבה הזאת. אם בחרתם לעבור ברגל, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לקראת המעבר.

לאן אתם נוסעים בסיני?

תמיד כדאי לדעת מראש לאן אתם נוסעים משום שבמעבר הגבול, לפני ביקורת הדרכונים, תצטרכו למלא טופס שבו תתבקשו, בין היתר, לציין לאן מועדות פניכם (ראו תמונה בהמשך). חשוב לדעת זאת מראש ולחסוך בכך שאלות מיותרות. אם הזמנתם מקום מראש בחושות או במלונות בסיני, דבר שמומלץ מאוד לעשות, לא תהיה לכם כל בעיה. למרות שברוב המכריע של המקרים לא יבקשו מכם הוכחה להזמנת מקום, אם יש בידכן כזו הגיעו איתה למעבר הגבול, בין אם פיזית בידכם או בטלפון הנייד – שני אלה יתקבלו בברכה.

האם אתם זקוקים לויזה / אשרת שהייה בסיני?

האזורים שעבורם אין צורך בהנפקת ויזה מראש הם: חופי סיני, משארם-א-שייח' וצפונה, ההרים (כולל סנטה קתרינה) וראס מוחמד, באזורים אליהם ניתן להגיע דרך היבשה. רק תדאגו שהדרכון שלכם יהיה תקף לשלושה חודשים קדימה. במעבר הגבול תקבלו אישור כניסה ל-14 יום.

תצטרכו להנפיק ויזה אם אתם נוסעים ליותר מ-14 יום, או אם היעד שלכם הוא כל אזור אחר במצרים, כולל אתרי הצלילה בראס מוחמד.

כיצד מגיעים אל מסוף הגבול בטאבה?

המסוף נמצא בנקודה הקיצונית של החוף הדרומי באילת. זמן הנסיעה אל מעבר הגבול ממרכז העיר הוא כעשר דקות במידה שאין עומס בכבישים, וניתן לקחת לשם מונית בעלות של כ-50 ₪. אפליקציית Gett עובדת יפה מאוד באילת וניתן להשתמש בה לנסיעה אל מעבר הגבול וממנו לכל נקודה בעיר. ההגעה באוטובוס היא באמצעות קו 15 של חברת "אגד" שיוצא מתחנת האוטובוסים המרכזית בעיר בתדירות של כל 45-30 דקות. הנסיעה אורכת כ-30 דקות ועולה ארבה שקלים ועשרים אגורות. שימו לב שמספרו של הקו שחוזר ממסוף הגבול לתחנה המרכזית הוא 16.

על דרכי הגעה נוספות למעבר הגבול ואילת בכלל אפשר לקרוא כאן.

מתי מעבר הגבול פתוח?

מעבר הגבול פעיל סביב השעון, 24/7 בכל ימות השנה למעט יום הכיפורים וחג הקרבן, בהם הוא נסגר למשך יממה. חג הקרבן אינו חל בתאריך קבוע אלא בכל שנה במועד אחר, לכן יש להתעדכן מראש במידע, שאפשר למצוא כאן. יש לציין כי בחודש רמדאן הצד המצרי של המסוף נסגר בכל יום בשעות השקיעה לכשעה-שעה וחצי לטובת סעודת שבירת הצום. קחו זאת לתשומת לבכם אם אתם ממהרים לעלות על טיסה הביתה או שמחכה לכם טרמפ בצד השני של הגבול. פרטים נוספים לגבי שעות הפעילות או ועניינים נוספים הקשורים בסדרי המעבר הטכניים ניתן לברר במספר 08-636-0999.

מהן העלויות הכרוכות במעבר בין ישראל למצרים?

בצד הישראלי של מעבר הגבול תשלמו 102 ₪ ועוד חמישה שקלים עמלה (סה"כ 107 שקלים). ניתן גם להסדיר את התשלום מראש באחד מסניפי בנק הדואר או באתר "מילגם"  ובכך לחסוך את העמלה. אם שילמתם בתאר, תקבלו את האישור באופן מידי לתיבת המייל שלכם ועליכם להגיע איתו (או עם צילום מסך שלו במכשיר הסלולרי שלכם) למסוף, ובכך אתם חוסכים לא רק את העמלה אלא גם את התור הצפוי בדלפק התשלום. 

את כל הדרכים לשלם את האגרה, כולל קישור ישיר לתשלום מראש באינטרנט תמצאו בעמוד של תשלום מעבר הגבול לסיני

לעוברים לאחד משלושת המלונות הצמודים לגבול מגיע פטור מתשלום האגרה בהצגת אישור התשלום (ולא אישור ההזמנה!) מהמלון. אם אתם משלמים במלון עצמו, תצטרכו לשלם את אגרת המעבר ולקבל זיכוי רק ביציאה, לאחר שתציגו את אישור התשלום שתקבלו במלון. עלות האגרה בצד המצרי היא 405 ל"ימ, והתשלום הוא במזומן ובמטבע מקומי בלבד (בדקו את שער החליפין המעודכן). אם אתם נכנסים עם מונית, לפעמים הנהג יוכל לשלם עבורכם כחלק מהתשלום עבור הנסיעה ואז תוכלו להתחשבן איתו בשקלים או במטבע אחר.

אם יש בידכם אשרת מעבר שהנפקתם בשגרירות, תשלמו 2 לירות מצריות במעבר חזרה לישראל.

מעבר גבול טאבה

האם יש איפה לחנות באזור מעבר הגבול?

יש חניה בחינם ליד הגבול במגרש עפר שמשמש כחניון, אולם בימי העומס, שהם החגים, חופשות הקיץ וסופי השבוע הנעימים של עונות המעבר, המגרש עמוס מאוד ולא כדאי לחנות בו. בנוסף, היו לא מעט מקרים שבהם רכבים חסמו את היציאה או פגעו ברכבים אחרים, לא משהו שבא לכם להתעסק איתו אחרי שאתם חוזרים מחופשה.
עוד מקומות שאינם מומלצים לחניה בימי העומס: רצועת החוף הקרובה לגבול; שולי הכבישים; החניה של חוף המגדלור; החניה של המרכז האקדמי מצפון לחוף. החניה אינה רצויה במקומות אלה בזמנים העמוסים מפני שזה מסוכן ומפריע לנופשים באתרים השונים, מה עוד שחניה בשולי הכביש עשויה לגרור אחריה דו"ח.

המלצה לימי העומס: לחנות בעיר ולקחת ממנה מונית או אוטובוס. מקומות שבהם סביר שתהיה חניה זמינה ובחינם: שדרות ארגמן ודרך הגיא. לאחר שחניתם אפשר להזמין לשם מונית עירונית עם Gett, שירות מהיר ולא יקר במיוחד, או כאמור לנסוע בקו 15 של אגד. 

כיצד עוברים את הצד הישראלי של מסוף הגבול?

בתחנה הראשונה לאחר הכניסה יש לשלם את האגרה כאמור. לאחר התשלום תגיעו לביקורת הדרכונים, ומשם ממשיכים לחנות המוצרים הפטורים ממס ("דיוטי פרי"), שהיא קטנה וצנועה ובלי מבחר מרשים. אחריה אתם יוצאים לצד המצרי של המסוף.  
אם נתקלתם בבעיה כלשהי בזמן המעבר (בצד הישראלי בלבד) אפשר להתקשר למספר 050-9753976 – זהו המנהל התורן של המסוף. רצוי ליידע אותו על בעיות ובמקרים רבים הוא גם יכול לפתור אותן.

כיצד עוברים את הצד המצרי של מסוף הגבול?

ראשית, הציוד שהבאתם יעבור סריקה ושיקוף בביתן קטן שיהיה מצד ימין שלכם. לאחר הבדיקה, מגיעים לאולם ביקורת הדרכונים, שם ניתן גם להחליף כסף, או למשוך מהכספומט. לפני המעבר עצמו יש למלא טופס שמפרט את הפרטים שלכם ואת יעד הנסיעה. משום כך רצוי לדעת מראש לאן נוסעים, כדי לחסוך שאלות מיותרות. רצוי שיהיה עליכם גם עט, כי לא תמיד יש שם. לפעמים יהיו שם מי שיציעו לכם עזרה במילוי הטופס כדי להרוויח טיפ. אם אינכם צריכים עזרה, סרבו בנימוס. זו ממש לא חובה לתת טיפ, בטח לא על שירות שאתם לא זקוקים לו. את הטופס המלא מציגים לפקיד בביקורת הדרכונים ולאחר שהוא חותם על הדרכון שלכם – אתם בסיני. ברוכים הבאים.

אגרת המעבר משולמת בהמשך, אחרי כמה מאות מטרים, בעמדת ביקורת שממוקמת לאחר אזור בתי המלון. כאמור, יש לשלם במזומן ובמטבע מקומי בלבד.

כמה זמן אורך המעבר בגבול?

המעבר אורך 40-30 דקות כשאין עומסים מיוחדים. השעות הפנויות יותר הן שעות הבוקר המוקדמות או שעות הלילה המאוחרות. בתקופות העמוסות יותר (חגים, קיץ, חופשות) המעבר עלול לקחת מספר שעות, בהתאם לתור.

אילו דברים אסור לקחת אתכם למצרים?

כל סוג של סם (לרבות עלי גת), כלי נשק, ציוד צבאי או מכשירי ניווט, מיכלי גז (לפעמים מתעלמים מזה, תלוי על איזה פקיד נפלתם). אם אתם נכנסים עם הרכב, הכניסה אסורה עם מצלמת דרך, קדמית או אחורית (לא מצלמת רברס).

מזון וכלים: ניתן להעביר מוצרי מזון, מוכנים או כחומרי גלם, וכלים להכנתם, לרבות סכו"ם.
אלכוהול: המצרים מאפשרים להעביר ליטר של אלכוהול לאדם, אם כי הבירה לא תמיד נספרת כאלכוהול ויש מקרים שאפשר להכניס אתכם יותר.

אילו בעיות עלולות לצוץ במעבר בגבול?

ייתכנו לעתים בעיות בהעברת ציוד המיועד לצילום, ובמקרים מסוימים גם עם ציוד לצלילה או לקייטסרף. "על הנייר" מותר להעביר ציוד מסוג זה, אולם חוסר המודעות של המצרים בתחומים האלה עלול לעורר חשד, כמו גם העובדה שאסור להכניס מצנחי רוח למצרים ולפעמים המצרים מתבלבלים בין השניים. יחד עם זאת, ברוב המקרים סביר שישאלו אתכם כמה שאלות מעצבנות ולא יותר מזה. עיקר הבעיה היא דווקא עם ציוד לצילום, במיוחד כאשר מדובר בכמות גדולה של ציוד. התאזרו בסבלנות, ענו על כל השאלות שתתבקשו ודברו בנימוס. אם לא נמצא פתרון לבעיה, אפשר לחזור ולנסות לעבור בשעה מאוחרת יותר כאשר המשמרת במסוף מתחלפת או להשאיר את הציוד בשמירת החפצים בגבול.  

איך מתניידים בסיני?

הדרך הפופולרית ביותר להתנייד בסיני היא במונית, אך יש גם אוטובוסים שיוצאים פעם ביום ממסוף טאבה. תחנת האוטובוס נמצאת מעט דרומית למסוף (10 דקות הליכה בערך) ומוניות רצוי לסגור מראש לפני ההגעה. אם לא עשיתם זאת, תוכלו למצוא מונית ביציאה מבניין ביקורת הדרכונים.

מעבר גבול טאבה
הטופס שתתבקשו למלא בכניסה לסיני
Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן