ביטוח נסיעות בעת קורונה

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

בתחילת שנת 2020 השתנה עולם התיירות (והעולם בכלל) לבלי הכר לאחר פריצה וירוס הקורונה המסתורי לחיינו, דבר שחייב אותנו, אחרי ההלם הראשוני, לעשות התאמות נדרשות בכל תחומי החיים. כמובן שענף התיירות היה מהראשונים להיפגע, וגם לאחר שהוא הראה סימני התאוששות, השפעות הקורונה עדיין איתנו, מנה שמחייב חישוב מסלול מחדש ואדפטציות נדרשות כדי שנוכל להמשיך ולטייל למקומות שאנחנו אוהבים.

לאחר שנפתח מעבר הגבול לסיני, כמובן עם ההגבלות המתחייבות וההנחיות שמשתנות בהתאם למצב התחלואה, גם המטיילים חזרו ליהנות מחצי האי האהוב עליהם (ועלינו), אולם למרות האופטימיות שאנחנו תמיד מקפידים להחזיק בה, חשוב לזכור שהקורונה עדין איתנו ולכן עלינו להיערך בהתאם. אף אחד לא רוצה להידבק, ועוד פחות מזה להידבק בחופשה שלו, אבל לכל מקרה שלא יקרה יש להיערך מראש.

ההיערכות כוללת כמובן כללים והנחיות בהתאם למצב הנתון, אבל גם כמובן את עניין ביטוח הנסיעות לסיני. אם בעבר המלצנו בחום שלא לנסוע לסיני ללא ביטוח נסיעות מתאים, הרי שכעת ההמלצה הזו תקפה עוד יותר. ובשל הסיטואציה המורכבת, ביטוח הנסיעות הרגיל אינו מספיק, ועלינו לערוך ביטוח נסיעות עם הרחבה מתאימה שתספק לנו כיסוי הולם גם למקרה של הוצאות כספיות בשל הידבקות בזמן החופשה, וגם למקרה של ביטול או קיצור החופשה עקב הידבקות.

מבולבלים? זה לא כל כך מסובך – בואו נעשה קצת סדר.

ביטוח לסיני

מעבר לסיני בעת קורונה

קודם כל, חשוב לציין שכדי להיכנס לסיני בכלל בתקופה הזו יש לעמוד במספר תנאים, בהתאם למצב התחלואה הנתון והנחיות משרד הבריאות בישראל ובמצרים. ההנחיות משתנות מעת לעת ועליכם לעמוד בהן כתנאי בסיסי למעבר, וכמובן לכיסוי הביטוחי. שימו לב שאם במקרה עברתם את הגבול לסיני מבלי שאתם עומדים בהנחיות הנדרשות, קיים סיכוי שגם אם רכשתם ביטוח, הוא לא יהיה תקף עבורכם. חבל לקחת סיכון מיותר.

להנחיות המעודכנות בנוגע לכניסה לסיני ראו כאן.

 

סיכונים בנסיעה לסיני ללא עריכת ביטוח עם הרחבה לקורונה

למעשה ביטוח נסיעות מספק לנו כיסוי כלכלי להוצאות שעלינו לשאת בהם במצב שבו אנו נדרשים לטיפול רפואי מחוץ לגבולות המדינה, או במקרה של ביטול נסיעה מסיבות רפואיות, ובכלל זה מחלת הקורונה.

לכן הרחבה מתאימה הכוללת כיסוי כזה תאפשר לנו לקבל החזר של עלויות כרטיס הטיסה (אם בחרנו לטוס לסיני) וגם החזר הוצאות עבור שהות במלון בסיני אם שולמו. נכון שרוב הנכנסים לסיני עושים זאת דרך מעבר טאבה ולא בטיסה, אבל טוב לדעת שהאפשרות קיימת.

למעשה מדובר בהרחבה לפוליסה הבסיסית, בדיוק כמו כל הרחבה אחרת שאתם מכירים, כגון חילוץ והצלה, ספורט אתגרי, ביטוח צלילה וכו'. בחישוב של עלות הנסיעה הכוללת, מדובר בסכום שאינו משמעותי במיוחד, ובואו נאמר שזה לא המקום שהייתם רוצים לחסוך בו.

 

ביטוח נסיעות לסיני בעת הקורונה – מה הוא כולל?

ביטול נסיעה עקב מחלת הקורונה

אם רכשתם את ביטוח הנסיעות עם ההרחבה הנדרשת ברגע שסגרתם את מועד הנסיעה, והזמנתם מלון וטיסות (זה תמיד מומלץ), תוכלו לקבל פיצוי עבור ביטול הנסיעה אם נאלצתם לבטלה מפאת מחלת הקורונה. הביטוח יהיה בתוקף מיום שרכשתם את הפוליסה ועד יום הנסיעה עצמו.

הארכת שהות של נוסע שחויב בבידוד או חלה בקורונה בסיני

במקרה שנדבקתם במהלך החופשה, ואתם לא יכולים לחזור לישראל, הרחבת הכיסוי מאפשרת לכם להאריך את השהות שלכם בסיני עד לעלות של 200$ ללילה במלון, עד שתחלימו לגמרי ותשוחררו מבידוד הכל בכפוף לתנאי הפוליסה הספציפית שתרכשו)

הרחבות סטנדרטיות נוספות של פוליסת ביטוח הנסיעות לסיני

כמובן, שבלי קשר לקורונה, אם בכוונתכם לבצע פעילות שאינה כלולה בפוליסה הבסיסית ודורשת הרחבות נוספות – כדאי לעשות זאת, ויש לעשות זאת בנפרד. מדובר על הרחבות עבור מצב רפואי חריג, נשים בהריון, כבודה ומטען וכדומה. כך תוכלו ליהנות משפע הפעילויות שסיני מציעה, ולהיות בראש שקט בכל מקרה.

 

כיצד מממשים את הביטוח במקרה הצורך?

כדי לממש את הביטוח במקרה הצורך, תצטרכו לבדוק קודם לכן את האפשרות להחזר הוצאות מול חברת התעופה ו/או בית המלון, לקבל מהם אישור על כוונתם לפצות / לא לפצות אתכם, ואז לפנות אל חברת הביטוח. מטרת פניה זו היא לספק הוכחה לחברת הביטוח באמצעות הסוכן שניסיתם ככל שיכולתם למזער את הנזק הכספי שנגרם לכם. אל דאגה, אתם מכוסים מכל מקרה!

אם אתם מבוטחים עם הרחבה לקורונה, נדבקתם בקורונה במהלך החופשה ויש אתכם מלווה שלא נדבק, גם הוא יוכל לקבל החזר הוצאות במידה ויבחר להישאר אתכם לתקופת הבידוד. ההחזר שמגיע למלווה הוא עד 50% מגובה הפוליסה.

 

לא יורדים לסיני ללא ביטוח נסיעות!

מי כמונו יודעים כמה חופשה בסיני היא חוויה נהדרת שכיף לחזור עליה פעם אחר פעם. נכון, סיני קרובה מאוד ונגישה, ונכון שהיא מאוכלסת בדלילות ואפשר לחשוב שמקרי הקורונה בה נדירים. אבל די באדם אחד שיבוא אתכם במגע והוא חולה קורונה (אפילו מבלי ידיעתו) כדי להרוס לכם את החופשה ולגרור אתכם להוצאות שאתם לא רוצים לשאת בהן. ביטוח נסיעות זה בדיוק החלק שלא כדאי לחסוך בו. ממילא לא מדובר בהרבה מידי כסף, ותאמינו לנו שהראש השקט שלכם שווה כל לירה.

כדי ליהנות מחופשה בלי דאגות מיותרות, הקליקו כאן למטה ותיהנו גם אתם משיתוף הפעולה שלנו עם סוכנות הביטוח אנגלמן לטובת רכישת ביטוח נסיעות לסיני, כולל כל ההרחבות הנדרשות עבור נגיף הקורונה, במחיר משתלם >>

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן