ראס אבו גלום והלגונה הכחולה

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

מעט צפונית לדהב, משהו כמו 15 קילומטרים, שוכנות שתיים מהפנינות היפות ביותר בסיני, ובכלל ברצועת החוף של הים האדום – ראס אבו גלום והלגונה הכחולה (או רק "הלגונה", אבל כשתגיעו אליה תבינו למה מתעקשים להדביק לה את התואר "כחולה"). שתי רצועות החוף הללו הן שמורות טבע, מהמעטות שנשתמרו בצורה טובה וטבעית בסיני, והן מהוות ספוט מושלם לטיול של חצי יום, או אפילו יום שלם, אם אתם בסביבה ומתארחים באחד מהריזורטים של דהב, במיוחד אלה שנמצאים בחלקה הצפוני שקרוב מאוד לאתר הצלילה "בלו הול".

הטבע שמתגלה במלוא עוצמתו, השקט הנדיר אפילו במונחים של סיני, שוניות האלמוגים המרהיבות בראס אבו גלום, הרוחות שהופכות את הלגונה למקום מושלם לקייטסרף ובעיקר הפשטות, הצניעות והניתוק האולטימטיבי מהעולם החיצון – כל אלה דברים שכבר מאוד קשה למצוא אפילו בסיני. לכן, אם אתם כבר בסביבה ומחפשים דרך נהדרת להעביר את היום בכיף, טיול לאזור ראס אבו גלום והלגונה הכחולה הוא אופציה מעולה, אולי הכי טובה שתמצאו.

ראס אבו גלום
ראס אבו גלום

ראס אבו גלום

ראס אבו גלום הוא סוג של מפרץ קטן ומעוגל, רצועת חוף של כ-900 מטרים בתולית כמעט לחלוטין, למרגלות הרים גבוהים, המאפשרת לחוות את הטבע כמו שהוא במקור. בחלק הדרומי של רצועת החוף יש ריף אלמוגים מרשים וקרוב יחסית לחוף (שימו לב שהמים העמוקים מתחילים ממש קרוב לחוף, שלא תהיו מופתעים), ובו אלמוגים ודגה בצבעים מרהיבים ומעשרות ממינים שונים. ניתן לצלול או לשנרקל במקום באופן עצמאי לחלוטין (באחריותכם האישית כמובן), רק כדאי להקפיד להיכנס למים עם נעלי צלילה או סנדלים משום שקיפודי ים הם דבר נפוץ במים של ראס אבו גלום ולא נעים לדרוך על אחד כזה, גם לכם וגם להם.

מעבר לצלילה ושנירקול, בראס אבו גלום אפשר, ובכן, בעיקר לנוח. זו נקודה מושלמת להתרחק מההמולה ומהחיים עצמם, להתחבר לטבע, לנשום עמוק ובעיקר לא לחשוב על כלום. יש מספר מקומות שאפשר לאכול בהם לאורך הרצועה אם תהיו רעבים, ובין לבין אפשר פשוט להישכב על החוף, לעצום עיניים ולקוות שלא ייגמר לעולם.

איך מגיעים?

לראס אבו גלום מגיעים בסירה מאתר הצלילה "בלו הול" שנמצא כ-5 ק"מ צפונית לדהב, בשיט שאורך כרבע שעה. אפשר (וכדאי) לשלב טיול יום מדהב שיכלול גם עצירה לצלילה או שנירקול בבלו הול, ואפשר גם לאכול שם צהריים באחת המסעדות באתר.

Blue Lagoon
הלגונה הכחולה במבט מלמעלה

הלגונה הכחולה

אם חשבתם שבראס אבו גלום ראיתם את הטבע בצורה הכי יפה שלו, חכו שתגיעו ללגונה הכחולה. כשמתקרבים אליה ורואים את האופק מתחיל להיצבע בטורקיז, המחשבה הראשונית היא שהגעתם לקצה העולם, או לפחות לגן עדן. שמתקרבים ממש, זה אפילו נראה יותר טוב. זוהי רצועת חוף שעוד פחות מפותחת מראס אבו גלום, רחוקה מאוד מכל מקום מיושב אבל קשה למצוא מישהו שהגיע לשם והתחרט על כך.

הלגונה גם היא מקום נהדר לתפוס קצת שלווה וליהנות מנופים עוצרי נשימה, אבל גם ספוט נהדר לקייטסרף משום הרוחות החזקות שמגיעות מכיוון הים, ולשון המים הרדודים שנכנסת אל החוף. חלק זה רדוד במיוחד והחול הלבן בקרקעית יוצר מראה משוגע של מים בצבע טורקיז שקשה מאוד לראות במקומות אחרים.

איך מגיעים?

הלגונה הכחולה נמצא כ-5 ק"מ צפונית לראס אבו גלום, וכל אדם עם רכב בראס אבו גלום ייקח אתכם לשם בנסיעה קצרצרה. כמובן שאפשר ומומלץ לשלב את ההגעה ללגונה בטיול יום לכל האזור, שמשלב כאמור גם את אתר הצלילה "בלו הול" וגם את ראס אבו גלום, וכך לא תצטרכו להטריד את עצמכם בענייני נסיעות.

עוד כמה דגשים לטיול בראס אבו גלום והלגונה הכחולה

משום שהאזור היפהפה הזה  נמצא בקרבת דהב, הטיולים לשם יוצאים על פי רוב מדהב, והם מתאימים במיוחד למי שמתארח במלונות והריזורטים המפנקים בעיירה. הריזורט הכי רחוק נמצא כרבע שעת נסיעה מה"בלו הול" כך שבכל מקרה מדובר בארגון קל יחסית, מה גם שהטיולים הללו מאורגנים מראש ולפעמים כוללים איסוף מהמלון עצמו.

גם ראס אבו גלום וגם הלגונה הכחולה הן שמורות טבע, ועל מנת לשמור עליהן מספר המבקרים בהן בו זמנית מוגבל, לרבות אתר ה"בלו הול". בכניסה לאתר הצלילה נגבים 10 דולר כדמי כניסה לטובת התחזוקה והשמירה על המקום.

עוד בהקשר זה, בביקורכם – הקפידו לכבד את המקום, לשמור על החוף, על המערך האקולוגי שלו ועל אוצרות הטבע הקיימים בו. זה אומר שאסור לקחת מהמקום שום דבר ששייך אליו – אלמוגים, צדפים וכל דבר אחר שמקומו בטבע.

משום הריחוק של המקומות האלה מכל מקום מיושב והניתוק שלהם, הקליטה הסלולרית כמעט ולא קיימת בהם, גם עם כרטיס SIM מקומי. לכן, אם אתם יודעים שאתם נוסעים לשם כדאי להודיע למישהו שאתם מכירים וסומכים עליו, כדי שאם מישהו בדיוק יחליט שהוא מחפש אתכם באופן דחוף ולא ימצא, יהיה לכך הסבר מניח את הדעת.

הדרך לראס אבו גלום, ועוד יותר ללגונה הכחולה לא סלולה וההגעה מצריכה מעבר בשטח מדברי ויבש. לא מדובר במסלול אקסטרים או במרחקים ארוכים מידי, אבל עדיין מספיקה אבן אחת שתתפרק לכם מתחת לרגל כדי לאבד את שיווי המשקל וליפול. אל תיקחו סיכונים מיותרים וערכו ביטוח נסיעות לפני שאתם נוסעים. זה לא יקר ושווה את השקט הנפשי שלכם.

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן