ביטוח נסיעות לאנשים עם בעיות רפואיות

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

חצי האי סיני אהוב בקרב ישראלים, בכל הגילים. מאות אלפי ישראלים נופשים מידי שנה בסיני, זהו יעד תיירותי פופולרי ואהוב, בעיקר בגלל הזמינות שלו, המרחק הקצר מהבית, חופי הים הנפלאים, אתרי הצלילה, האטרקציות הרבות והאווירה הייחודית והאותנטית, כמו גם המחירים האטרקטיביים.

הנסיעה לסיני מאפשרת לבלות בחופי הים, לשנרקל, לצלול, ליהנות מחוויות ייחודיות ועוד. יחד עם זאת, כמו לפני כל יציאה מגבולות הארץ, עליכם לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, במיוחד אם אתם סובלים מבעיות רפואיות וממצב רפואי קיים דוגמת מחלות כרוניות, סרטן, מחלת לב וכדומה, וגם במקרה בו עברתם ניתוח פשוט או שאתם נוטלים תרופות באופן קבוע.

כיסוי מקרים רפואיים לנוסעים לסיני

באופן כללי, ביטוחי הנסיעות לסיני מכסים גם מקרים רפואיים שונים, אך הפוליסה הבסיסית אינה מכסה במקרה של מצב רפואי בעייתי קודם. כמו כן, הפוליסות של חברות הביטוח המובילות כוללות כיסוי רחב למגוון אירועים העלולים להתרחש במהלך החופשה והנסיעה, למשל ביטול או קיצור הטיול בגלל מחלה שלכם או של בן משפחה, אובדן כבודה, גניבת ציוד אישי וכיוצא בזה.

ביטוח נסיעות לחו"ל נועד לספק לכם שקט נפשי והגנה מיטבית למגוון אירועים וסיכונים אפשריים. בכל טיול לסיני ישנם סיכונים שעליכם להיות מודעים אליהם, כך תוכלו להתאים את הפוליסה לאופי הנסיעה ולמאפיינים הייחודיים שלכם. עליכם להיות מוכנים לכל צרה ובעיה, על אחת כמה וכמה אם אתם סובלים מבעיות רפואיות כמו מחלות כרוניות.  

ביטוח נסיעות מורחב המתאים לחולים ולבעלי בעיות רפואיות מספק לכם ראש שקט ומענה מהיר בכל בעיה. בנוסף, הפוליסה המורחבת מעניקה לכם כיסוי רחב מבחינה רפואית, לא רק במקרי חירום כמו בעיות שיניים, טיפול רפואי בגלל פציעה בחוף הים, טיפול עקב תאונת דרכים או תאונה במהלך טיול רכיבה על גמלים וכדומה, אלא גם במקרים של מחלה כרונית או החמרה במצב הרפואי הקיים.

פוליסה מורחבת לנופשים עם בעיות רפואיות

חברות הביטוח מודעות לרצון של הישראלים לצאת לחופשות בחו"ל למרות מחלה כרונית או מצב רפואי קיים אחר ומציעות ביטוח נסיעות ייעודי גם לחולים. עם זאת, החברות יכולות לקבוע תנאים מיוחדים לפוליסה וכן לגבות תוספת תשלום עבור הסיכון הנוסף שהן נוטלות. 

כל תושב ישראלי מבוטח במסגרת ביטוח בריאות ממלכתי, לרוב התושבים במדינה יש גם ביטוח משלים דרך אחת מקופות החולים ולרבים נוספים יש גם ביטוח רפואי פרטי. כאשר חוצים את הגבול בטאבה ויוצאים מגבולות המדינה אין תוקף לאף אחד מביטוחי הבריאות שנרכשים בארץ, וגם ביטוח בריאות ממלכתי אינו מכסה אתכם. 

לכן, כחולים הסובלים מבעיות רפואיות שונות עליכם לוודא כי אתם רוכשים ביטוח נסיעות לסיני הכולל הרחבות המתאימות למצבכם הרפואי הקיים. אם החלטתם לרכוש פוליסה לביטוח נסיעות לחו"ל דרך קופת החולים אליה אתם משתייכים, קחו בחשבון שלקופת החולים יש הסכם עם חברת ביטוח חיצונית אשר אינה מודעת למצב הבריאותי שלכם, ולכן הביטוח שיופק עבורכם את קופת החולים אינו תואם בהכרח את מצבכם הרפואי ולבעיה הרפואית ממנה אתם סובלים. לכן, עליכם לוודא כי הפוליסה מתאימה למצבכם הרפואי הספציפי, וזאת אחריותכם לעדכן את סוכן הביטוח ולרכוש פוליסה מקיפה ורחבה ככל האפשר.

כיצד מוגדרת בעיה רפואית?

ביטוח נסיעות לסיני לבעלי בעיה רפואית מאפשר לכם לנסוע לחופשה בראש שקט, גם אם אתם סובלים מצב רפואי קיים. הרחבה חלה במקרים הבאים הנחשבים כ"בעיה רפואית" לעניין הביטוח: 

 • מחלות – מחלה כרונית כמו סרטן, אסטמה, סוכרת, מחלות לב וכלי דם, קרוהן, אפילפסיה ועוד. הפוליסה מיועדת בעיקרון לסובלים ממחלות כרוניות, וניתן לרכוש את הביטוח לכל אדם עם בעיה רפואית כל עוד חברת הביטוח מאשרת זאת.
 • אשפוזים וניתוחים שאירעו לאחרונה – חברות הביטוח מבקשות לדעת לגבי אשפוזים אחרונים שהיו לכם. חלק מהחברות דורשות לדווח על אשפוזים שהיו בשלושת החודשים האחרונים, חלקן בחצי השנה האחרונה וחלקן עם תנאים שונים. גם אם אושפזתם בשל מצבכם הרפואי בחודשים האחרונים תוכלו לערוך ביטוח, אך חברת הביטוח תחייב אתכם להגיש מסמכים ואישורים רפואיים, לרבות סיכום האשפוז האחרון, מסמך מרופא מומחה המאשר כי אין סיבה רפואית המונעת נסיעה שלכם לסיני ועוד. 
 • תרופות קבועות במידה ואתם נוטלים תרופות כדרך קבע כמו תרופות ליתר לחץ דם, כולסטרול, תת פעילות לבלוטת התריס וכדומה, תצטרכו לדווח על כך לחברת הביטוח.


חברות הביטוח בוחנות היטב כל מקרה לגופו, ולרוב הן עושות מאמץ כדי למצוא פתרון לבעלי בעיה רפואית על מנת לאפשר למבוטחים לצאת לחופשה בראש שקט ועם כיסוי רחב המותאם למצבכם הרפואי. 

עיקרי הפוליסה לבעלי בעיה רפואית

ביטוח נסיעות לסיני לאנשים עם בעיות רפואיות כולל כיסוי רחב. הפוליסה מכסה בין השאר:

 • כיסוי הוצאות רפואיות בעת אשפוז, לרבות הוצאות כמו טיפול נמרץ, שכר מנתח, בדיקות הדמיה ומעבדה ועוד.
 • כיסוי הוצאות רפואיות שלא בעת אשפוז, כולל בדיקות, תרופות, ייעוץ רפואי וכדומה.
 • כיסוי הוצאות אשפוז בגין המשך טיפול בישראל בבית חולים ציבורי.
 • כיסוי חילוץ ופינוי של המבוטח השוהה בסיני לבית חולים קרוב, כולל הטסה רפואית עם צוות רפואי מלווה.
 • כיסוי טיפולי שיניים בחירום.
 • החזר הוצאות למבוטח בגין קיצור או ביטול החופשה.
 • שיפוי המבוטח בגין הוצאות מלווה.
 • חבות כלפי צד שלישי.
 • פיצוי במקרי מוות או נכות.
 • כיסוי הוצאות העברת גופה.


לאנשים עם בעיות רפואיות ישנם צרכים ייחודיים, לכן חשוב להתאים עבורם את הפוליסה לפני הנסיעה לסיני. כיום, רוב חברות הביטוח מציעות לאנשים עם בעיות רפואיות פוליסה מורחבת הכוללת כיסוי עבור הוצאות עקב החמרה לא צפויה של המצב הרפואי במהלך החופשה בסיני. 

חשוב לזכור כי חברות הביטוח קובעות סייגים לרכישת הפוליסה המורחבת, לכן רצוי לבצע השווה בין ביטוחי הנסיעות לסיני בין מספר חברות ביטוח, ועליכם לקרוא היטב את הפוליסה כיוון שעלולים להיות הבדלים משמעותיים בין הפוליסות. כמו כן, מומלץ להצטייד מראש במסמכים רפואיים המספקים תמונת מצב עדכנית על הבעיה הרפואית ממנה אתם סובלים. עליכם לדעת כי הפוליסה המורחבת לא נועדה לכסות עלויות הכרוכות בטיפול שוטף בבעיה הרפואית שאתם סובלים ממנה אלא רק לכסות את העלויות הנובעות כתוצאה מהחמרת המצב כאשר אתם שוהים בחו"ל.

כשירות לישראלים המבקשים לנפוש בסיני וסובלים מבעיות רפואיות לצאת לחופשה בסיני ללא דאגות מיותרות, יזמנו שיתוף פעולה עם סוכנות ביטוח חיצונית מקצועית שתסייע לכם לרכוש פוליסה מורחבת המותאמת למצבכם הרפואי, במחיר הוגן ומשתלם. לחצו ממש כאן למטה וקבלו הצעה אטרקטיבית שתאפשר גם לכם ליהנות מחופשה בסיני בראש שקט!

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן