ביטוח נסיעות לטיול של אחרי הצבא

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

בשעה טובה סיימתם את השירות הצבאי שלכם ולבטח אתם מתכננים את הטיול של אחרי הצבא. בין אם אתם מתכננים טיול תרמילאים בדרום אמריקה או במזרח הרחוק, ובין את בכוונתכם לטייל אחרי הצבא באירופה או אפילו בסיני – עליכם לדאוג לביטוח נסיעות רחב ומקיף. 

ביטוח נסיעות לחו"ל – בהתאמה ליעד אליו אתם טסים

רוב הצעירים מתכננים את הטיול אחרי הצבא עוד במסגרת השירות בצה"ל. יש מגוון יעדים אקזוטיים ברחבי העולם, חלקם רחוקים מהבית וחלקם קרובים. רבים מתלבטים ומתחבטים בשאלה לאן לטוס אחרי הצבא, אך דבר אחד בטוח – יש לרכוש ביטוח נסיעות שמתאים ליעד הנסיעה ומספק כיסוי אופטימלי עבורכם.

ההחלטה ממי ואיזה ביטוח נסיעות לרכוש היא אישית ותלויה רק בכם, אך כדאי ללמוד מניסיונם של אחרים. בעבר הלא רחוק, לא מעט צעירים שסיימו את השירות בצבא ויתרו על רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל מסיבות שונות כמו עודף ביטחון עצמי, הטענה המוכרת של "לי זה לא יקרה", משיקולי עלות ורצון להשקיע יותר בחוויות ולבלות עוד כמה ימים בחו"ל ומסיבות אחרות. לעומתם, יש המקפידים על עריכת ביטוח נסיעות המכסה קשת רחבה של אירועים ומקרים, לעיתים בלחץ המשפחה הנותרת מאחור ודואגת. 

ברוב המקרים מתכננים טיול ארוך אחרי הצבא, יש צעירים המתכננים טיול לחודשיים שלושה, ויש המתכננים טיול ארוך לשנה ואפילו יותר. אם השתחררתם מצה"ל לאחרונה ואתם נמצאים בשלהי התכנון וההיערכות לטיול אחרי צבא עליכם להבין מהן ההשלכות לטיול ללא כיסוי ביטוחי מתאים. אל תשכחו שלמרות מה שלעתים נדמה המדינה לא חייבת לנסות לחלץ אתכם ממקומות נידחים, ואתם עלולים להתמודד עם הוצאות כספיות גבוהות בגין שירותי רפואה בחו"ל, ולהתמודד עם תרחישים שונים העלולים לגרום לפציעות קשות, לנכות ואף למוות.

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא הביטוח הבסיסי ביותר, רבים כבר הבינו או למדו על בשרם שאין לצאת מגבולות המדינה בלעדיו. בגלל הנטייה לקחת סיכונים, ועקב אופי הטיול והסכנות הרבות ביעדים פופולריים כמו הודו, דרום אמריקה, נפאל ואפילו סיני – מומלץ לא לצאת לטיול בלי ביטוח נסיעות רחב הכולל הרחבות מתאימות בהתאמה ליעד, לאופי הטיול ולסיכונים האפשריים.

אופי הטיול אחרי הצבא

צעירים שרק השתחררו מצה"ל רוצים לחוות את העולם הגדול וליהנות מטיול ארוך, מרתק, מאתגר וחווייתי. בדרך כלל טסים ליעדים רחוקים, למרות שיש לא מעט צעירים שבוחרים לטייל בסיני בגלל שלל האטרקציות, הנוף המדהים והחוויות הרוחניות בהרים ובחופים. לפני הנסיעה חשוב לבדוק אילו חיסונים נדרשים בהתאם ליעד, ויש להתייחס למסלול הטיול והסכנות הקיימות. יש הבדל משמעותי בין טיול אחרי הצבא הכולל טרקים בהרים או בג'ונגלים פראיים לבין טיול קלאסי בבירות אירופה. 

בזמן הטיול הארוך, בעיקר ליעדים אקזוטיים, יש סכנות שכמעט ואינן קיימות ביעדים קלאסיים, ולמעשה כל פציעה, תאונה ואפילו מחלה או הרעלת מזון מהווה סכנה משמעותית לחייכם. לכן חשוב לבחור ביטוח נסיעות המיועד לתרמילאים, גם אם אתם לא ממש הרפתקנים.

במהלך הטיול אחרי הצבא רבים לוקחים סיכונים כאלו ואחרים, החל מקפיצות בנג'י מעל נהר גועש וטיפוס הרים, דרך לינה באכסניות זולות במדינות המתפתחות ועד טרקים מאתגרים, אוכל במסעדות פשוטות ללא תנאים סטריליים ובלי היגיינה וכדומה.

כמו כן, רבים מתנסים בחוויות שונות כמו עישון סמים, צריכת סמי הזיות, מסיבות טבע פרועות, טיולי ג'יפים ואופנועים, רפטינג, טיפוס, גלישה ממצוקים ועוד. בטיולים אחרי הצבא מגיעים ליעדים נידחים, חלקם ללא שירותי רפואה, נוסעים בדרכים עקלקלות עם אוטובוסים ישנים ולא מתוחזקים, ויש מקרים בהם מבקרים במקומות מסוכנים הקרובים לאזורים מלחמה או ביעדים מוכי טרור, חטיפות ועוד.

אגב, גם אם אתם מתכנים טיול אחרי הצבא בסיני, עליכם לרכוש ביטוח נסיעות המכסה סיכונים אפשריים כמו תאונות ופציעות, מחלות, הוצאות רפואיות, תרופות, טיפולי שיניים בחירום, פינוי אווירי מהיר ממקום האירוע, הטסה רפואית לישראל, ביטול או קיצור נסיעה, איתור, חיפוש וחילוץ, ובהתאם לצורך כיסוי כבודה ומטען אישי.

מה כולל ביטוח נסיעות לטיול אחרי הצבא?

חברות הביטוח משווקות מגוון פוליסות לנוסעים לחו"ל, כולל ביטוח נסיעות ייעודי לנוסעים לסיני. כדאי לבחור ביטוח תרמילאים מאחר והוא כולל כיסויים רבים המתאימים לצעירים הנוסעים לתקופות יחסית ארוכות ובמחירים מיוחדים. חשוב לרכוש הרחבות נוספות בהתאם לצורך ומאפייני הפוליסה, למשל:

  • כיסוי איתור, חיפוש וחילוץ (עליכם לבדוק מי החברה המספקת את השירות עבור חברת הביטוח).
  • במידת הצורך, ובהתאם ליעד הטיול יש לשקול השכרת טלפון לווייני מחברת החילוץ.
  • כיסוי לספורט אתגרי, ובהתאם לצורך כיסוי לספורט חורף.
  • כיסוי לנפגעי סמים הכולל חילוץ נפגעי סמים.
  • הרחבות לטלפון נייד, מצלמה דיגיטלית, טאבלט וציוד אישי יקר ערך אחר.
  • החזר בגין ביטול או קיצור נסיעה מסיבה רפואית – ניתן לקבל החזר ופיצוי בעבור אי טיסה או חזרה מוקדמת לארץ בעקבות סיבה רפואית

ביטוח תרמילאים לסיני כולל רק חלק קטן מההרחבות ללא תשלום נוסף. מומלץ להשוות הצעות ממספר חברות ביטוח ולקרוא היטב את הפוליסות שכל חברה מציעה. עליכם לזכור כי הפוליסה מעניקה לכם כיסוי רב ושקט נפשי, כמו כן הביטוח מקנה ראש שקט לבני המשפחה הדואגים לכם.

אם אתם מתכננים טיול ארוך והרפתקני אחרי הצבא בחצי האי סיני – הקליקו כאן למטה! במיוחד עבורכם יזמנו שיתוף פעולה עם סוכנות ביטוח מקצועית ומובילה כדי לסייע לכם לצאת לטיול בסיני עם כיסוי רחב ומותאם אישית, וליהנות מטיול נפלא וגדוש בחוויות!

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן