ביטוח נסיעות לכבודה ומטען

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

אחד המקרים המתסכלים ביותר במהלך חופשה בסיני או בכל יעד אחר מחוץ לגבולות ישראל הוא גניבה או אובדן של כבודה וחפצים אישיים. ישראלים רבים דואגים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל לפני הטיסה, אך רבים אינם דואגים לרכישת כיסויים רלוונטיים לפני החופשה בסיני. גם אם רכשתם ביטוח נסיעות לסיני מבעוד מועד אתם עלולים לגלות שהפוליסה אינה מכסה חפצים אישיים שונים, במיוחד כיום כאשר כל מי שיוצא לחופשה בחצי האי סיני לוקח איתו אביזרים טכנולוגיים, חפצים יקרים ואף המזוודות / תיקים עצמם.

כדי למנוע הפתעות מיותרות ולא נעימות חשוב לרכוש, מעבר לביטוח הנסיעות הבסיסי (ביטוח בריאות בחו"ל), גם כיסוי מתאים לכבודה ולמטען האישי. יש לקרוא בעיון רב את סעיפי הביטוח על מנת לדאוג לכיסוי רחב ומתאים. ראוי לציין כי מרבית התביעות אשר נוגעות לביטוחי נסיעות עוסקות במקרי גניבה ואובדן כבודה, הן על חפצים אישיים כמו בגדים ובמיוחד על פריטים אלקטרוניים כמו סמארטפון, מחשב נייד (לפטופ), טאבלט וכדומה – ולכן החשיבות של עריכת ביטוח כה עולה פי כמה. 

המלצה לרכוש הרחבה לביטוח כבודה ומטען לפני כל נסיעה לחו"ל

כדאי לדעת כי המועצה לצרכנות פרסמה המלצה לכלל הנוסעים לחו"ל לרכוש ביטוח רחב הכולל כיסוי בגין אובדן וגניבה לכבודה ומטען לפני כל נסיעה לחו"ל. גם אנחנו בסיני סייט ממליצים לכם לרכוש את הכיסוי לכבודה ומטען אישי כדי ליהנות מראש שקט ומכיסוי הולם לחפצים האישיים ויקרי הערך שאתם מתכננים לקחת אתכם לחופשה בסיני.

חשוב לציין כי מרבית ביטוחי הנסיעות לסיני כוללים מקרי גניבה, אובדן או נזק לכבודה, אך במקרה גניבה כדי לקבל פיצוי עליכם להוכיח את הגניבה, למשל באמצעות אישור על הגשת תלונה במשטרה המקומית בסיני.

אמנם, כאשר מתכננים חופשה בסיני כדאי להתמכר נופים המרהיבים, לשקט המדברי, לשחייה ולבילוי באטרקציות הרבות שסיני מציעה לנופשים, לרבות שינרקול, צלילה, טיולים בהרים ורכיבה על גמלים, ואפשר בהחלט להשאיר את הלפטופ בבית. עם זאת, המציאות מוכיחה כי נופשים רבים לוקחים איתם ציוד אלקטרוני יקר ערך. לכן, עליכם לדאוג לכיסוי מתאים ולא לקחת סיכונים מיותרים.

הבדלים בין פוליסות הביטוח

חברות הביטוח משווקות מגוון פוליסות לנוסעים לחו"ל, כאשר מתכננים חופשה בסיני אפשר לרכוש ביטוח יחסית בסיסי, עדיף עם כיסוי איתור וחילוץ, ובהתאם למטען שאתם מתכננים לקחת תוכלו לרכוש הרחבה או להגדיל את סכומי הביטוח בהתאם לשווי הכבודה. 

חלק מחברות הביטוח מציעות הרחבות מיוחדות בתוספת תשלום יחסית סמלית כגון כיסוי עבור מחשב אישי (לפטופ), מצלמה, טאבלט, וכדומה – אלו פריטים שלרוב אינם כלולים ברובד הבסיסי של הרחבת הכבודה בביטוחי הנסיעות לחו"ל. כמו כן, ישנם הבדלים מהותיים בחישוב הפיצוי הכספי, בגבול האחריות ובדמי ההשתתפות, לכן כדאי לערוך סקר שוק בין חברות הביטוח ולהשוות בין הפוליסות השונות. 

כאמור, ביטוח נסיעות לסיני כולל כיסוי מינימלי לכבודה, לכן עליכם להתאים אותו לצרכים הייחודיים שלכם. חשוב לזכור שהפוליסה נועדה לכסות מצבים ואירועים שונים העלולים לקרות במהלך החופשה בחו"ל, לרבות בזמן החופשה בסיני. חשוב לקרוא היטב את הפוליסה, לוודא שהיא מכסה גם חפצים אישיים ויקרי ערך שאתם מתכננים לקחת לנסיעה הקרובה, ובהתאם לצורך לדאוג להרחבות ולכיסויים מתאימים.

חלק מחברות הביטוח מחריגות מהפוליסה הסטנדרטית כיסוי בגין אובדן, גניבה או נזק לכבודה ולמטען אישי. חברות הביטוח מציינות בחוזה הביטוח מהם החריגים, לדוגמה כסף מזומן, תכשיטים יקרים, חפצי אומנות, טלפון נייד, לפטופ, טאבלט ועוד. אם לא תבדקו את הפוליסה אתם עלולים להיקלע למצב לא נעים ולסבול ממפח נפש, מהפסד כספי ומחוויה לא נעימה שתעכיר עוד יותר את החופשה ומצב הרוח שלכם לאחר אובדן המטען. 

מה כוללת הרחבה לאובדן לגניבה לכבודה ולמטען האישי?

מאחר והביטוח הבסיסי (ביטוח בריאות לחו"ל) לנוסעים לסיני לרוב אינו מכסה פריטים אלו, עליכם לרכוש הרחבות מתאימות המכסה בין היתר:

  • שיפוי לשחזור מסמכים כמו דרכון, כרטיסים וכדומה.
  • כיסוי לביטוח המזוודות והתיקים בפני נזק.
  • כיסוי מטען אישי, גם אם אתם נופשים בחושות, ההרחבה מכסה את המטען גם בטיולים ולא רק במלון או במקום אירוח אחר בו אתם שוהים.
  • כיסוי לדברי ערך, בהתאם להרחבה שרכשתם, ולחפצים אישיים כמו ציוד אלקטרוני, שעון, מחשב נייד, מצלמה, טאבלט, תשמישי קדושה ופולחן, תכשיטים, ובהתאם למדיניות חברת הביטוח הכיסוי כולל גם ציוד גלישה וצלילה.  

ביטוח נסיעות לכבודה ומטען לנופשים בסיני מתחיל מרגע היציאה מהבית ועד שובכם מהחופשה בסיני. במקרים של גניבה או אובדן כבודה ומטען אישי יש להגיש לחברת הביטוח תביעה יחד עם מסמכים כגון: דו"ח מפורט מהמשטרה המקומית בסיני, טופס תביעה מפורט, מלא וחתום, אישורים על רכישת הפריטים שנגנבו, ניזוקו או אבדו בתקופת הביטוח.

 

אתר סיני סייט יזם עבורכם שיתוף פעולה עם סוכנות ביטוח מובילה ומקצועית בתחום ביטוחי הנסיעות – אתם מוזמנים להקליק מטה ולקבל הצעה משתלמת המיועדת לגולשים באתר. סוכן ביטוח מטעם הסוכנות ייצור עמכם קשר בהקדם ויסייע לכם לבחור ביטוח נסיעות הכולל הרחבות לכבודה ומטען בהתאם לצורך שלכם ובהתאמה מושלמת לשווי הציוד שאתם מתכננים לקחת לחופשה הקרובה בסיני.

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן