ביטוח נסיעות לנשים בהריון

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

חופשה בסיני מאפשרת לכולם ליהנות מהחופים הנקיים והמים הצלולים, לטייל בהרים, לספוג את השקט והאווירה הקסומה שחצי האי מציע לנופשים ולצבור חוויות לכל החיים. חופשה בסיני מתאימה גם לנשים בהריון, יחד עם זאת עליהן לדאוג לביטוח מתאים ורחב ככל האפשר כדי להימנע מסיכונים רבים ולהבטיח את שלומן וכמובן את שלום העובר. 

חברות הביטוח משווקות פוליסות גם לנשים בהריון אך יש מגבלות שחשוב לשים לב אליהן, מאחר ורוב החברות מציעות ביטוח נסיעות לנשים בהריון עד שבוע 32. כמו כן, כדאי לדעת כי חלק מחברות הביטוח מחלקות את תקופת ההריון לשלושה שלבים עיקריים על פי החלוקה הבאה:

 • הריון עד שבוע 12 שאובחן לראשונה במהלך השהות מחוץ לגבולות ישראל.
 • הריון תקין עד שבוע 32 המאפשר לכל אישה לרכוש פוליסה עם הרחבה מתאימה לנשים בהריון.
 • הריון בסיכון או הריון מרובה עוברים שאובחן בישראל, בכפוף לתנאי החיתום של החברה המבטחת.

האם כדאי לנשים בהריון לנפוש בסיני?

כאמור, חופשה בסיני נחשבת לפתרון אטרקטיבי לחופשה קרובה לבית ללא צורך לטוס. אפשר להגיע למלון או לחושה עם רכב פרטי, אך רבים מהישראלים טסים לאילת או מגיעים לעיר הדרומית עם אוטובוס, ולאחר מכן הם חוצים את הגבול במעבר טאבה ומגיעים ליעד עם מונית מקומית. 

סיני ידועה בחופים הנפלאים, בחוויית האירוח של הבדואים, בנוף המדברי המרשים, באתרי הצלילה מהיפים ביותר בכל העולם, במים הצלולים, בעולם התת ימי העשיר ובאוכל הטעים. כאשר נשים בהריון מתכננות חופשה בחצי האי סיני עליהן להתייחס לסיכונים האפשריים ולשירותי הרפואה הפחות מפותחים באזור בהשוואה לרפואה המתקדמת בישראל.

אין לקחת סיכונים מיותרים בהריון, לכן חשוב לרכוש ביטוח נסיעות לסיני עם הרחבה לנשים בהריון. ישנם הבדלים בין הפוליסות של חברות הביטוח השונות, לכן כאשר נשים בודקות ממי כדאי להן להזמין את הפוליסה עליהן לקרוא היטב את התנאים וכדאי להקפיד על כיסוי ביטוחי רחב ומקיף המותאם לנשים בהריון ולמצב הרפואי הקיים.

אגב, סוכני ביטוח מקצועיים בדרך כלל אף ימליצו לנשים בהריון לנפוש ביעדים קרובים לגבול עם ישראל כיוון שבעת הצורך קל יותר לפנות אותן לבית חולים מקומי, משום שלא כדאי להסתמך על שירותי הרפואה בסיני. 

סיכונים אפשריים לאישה בהריון במהלך החופשה בסיני 

כדי להבין מהם הסיכונים האפשריים והקיימים לנשים בהריון המתכננות לנפוש בסיני – ערכנו עבורכן רשימת סיכונים שחשוב להתייחס אליהם. הסיכונים העיקריים הם:

 • היגיינה לקויה – יש הבדל משמעותי בין חופשה באחד ממלונות היוקרה בסיני לבין נופש בחופים הידועים עם החושות. תנאי ההיגיינה בחופים השונים עלולים להוות בעיה לנשים בהריון, לכן כדאי לקרוא חוות דעת והמלצות על מקומות נקיים ומתוחזקים היטב כדי להפחית סיכונים מיותרים.
 • אקלים קיצוני מזג האוויר רוב ימות השנה בסיני נחשב לקיצוני, הטמפרטורות בקיץ נוסקות מעלה ולעיתים קשה לנשום בגלל עומסי החום, ויש סכנת התייבשות. כמו כן, לאחר השקיעה הטמפרטורות צונחות כפי שקורה במדבר, והשינויים החדים עלולים להקשות על נשים בהריון.
 • חשיפה לשמש קשה להתחמק מקרני השמש במהלך החופשה בסיני, זו בעיה לנשים בהריון כיוון שעליהן להימנע מחשיפה ממושכת העלולה לסכן את בריאותן ואת שלום העובר, מעבר לסכנות הרגילות והידועות של חשיפה לקרינה המסוכנת.
 • עקיצות והכשות חצי האי סיני הוא אזור מדברי, יש לא מעט זוחלים ארסיים וגם במים הקרירים והנעימים יש סיכונים כמו קיפודי ים, דגים ארסיים וכיוצא בזה.  
 • איומי טרורחשוב להתייחס גם לאזהרות המסע של המטה ללוחמה בטרור, אמנם יש אזהרה קבועה, אך לעיתים המצב הביטחוני רגיש יותר.
 • תאונות דרכים התשתיות בסיני לקויות, הנהגים המקומיים ידועים בנסיעה הפראית, וגם לא מעט רכבים, לרבות מוניות מקומיות, אינם מתוחזקים היטב ולא מעט ישראלים נפצעו בכבישי סיני.  
 • סיכוני תזונה ומאכליםבתקופה ההריון יש להקפיד על תזונה נכונה ובריאה בהתאם להנחיות הגורמים המקצועיים, אך קשה להקפיד על תזונה בריאה בזמן החופשה בסיני, בעיקר אם נופשים בחושות. המסעדות המקומיות לא תמיד מקפידות על סטריליות, היגיינה, קירור נכון וניקיון, לכן נשים בהריון חייבות לשים לב למזון שהן אוכלות במהלך החופשה במקום. לא מעט נופשים בסיני סובלים מווירוסים, הרעלות מזון, מתופעות כמו שלשולים וכאבי בטן וכדומה.
 • שירותי רפואה בעייתיים – ניתן לקבל טיפול רפואי בסיני, בעיקר במלונות היוקרה המחזיקים צוותים רפואיים, יש גם מרפאות ובתי חולים, אך לנשים בהריון מומלץ להימנע מטיפול ואבחון רפואי בסיני. לכן הביטוח חשוב עבורן ובכל בעיה עדיף להגיע לאילת ולקבל טיפול מקצועי על ידי רופאים מוסמכים ומנוסים.

מה כולל ביטוח נסיעות לנשים בהריון?

חברות הביטוח מאשרות לנשים בהריון עד שבוע 32 לרכוש ביטוח נסיעות לסיני – אך הן מחייבות אותן לרכוש הרחבה להריון בתוספת תשלום, העלות אינה גבוהה לכן ממש לא כדאי לוותר על ההרחבה, ולבטח שאסור לצאת לחופשה בסיני או בכל מקום אחר מחוץ לגבולות המדינה ללא פוליסה רחבה ומותאמת אישית.

הרחבת הריון לביטוח נסיעות לסיני כוללת מגוון רחב של כיסויים דוגמת:

 • הוצאות רפואיות בעת אשפוז.
 • הוצאות רפואיות שלא בעת אשפוז.
 • הוצאות רפואיות הקשורות להריון, כולל לידה מוקדמת.
 • פינוי והטסה רפואית במקרה הצורך.
 • פינוי יבשתי / ימי במקרה הצורך.
 • ביטול או קיצור נסיעה (בהתאם לפוליסה).
 • רכישת תרופות.
 • הוצאות רפואיות הקשורות לפעוט או לפג שנולד עד שבוע 32 להריון.

על מה חשוב להקפיד בצורה יתרה?

בעת רכישת ביטוח נסיעות לסיני עם הרחבה לכיסוי הריון חשוב מאוד להקפיד על מילוי הצהרת בריאות באופן מלא ולא להעלים מידע. 

ביטוח הנסיעות הוא פוליסת בריאות בחוץ לארץ וממש כפי שחברות הביטוח בישראל מעניקות מחירים שונים לאדם בריא לעומת אדם עם בעיות רפואיות – כך גם בהרחבת ההריון בביטוח הנסיעות. החסרת מידע מהותי בשאלון הרפואי עלולה לגרום לכיסוי ביטוחי מופחת או לאי כיסוי ביטוחי.  

כדי לאפשר גם לנשים בהריון ליהנות מחופשה נפלאה ובטוחה בסיני, יזמנו שיתוף פעולה עם סוכן ביטוח מטעם סוכנות ביטוח מובילה ומקצועית. אתן מוזמנות לרכוש ביטוח נסיעות לנשים בהריון ולצאת לחופשה נפלאה בראש שקט.

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן