ביטוח נסיעות לסיני – מה חשוב לדעת?

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

כמו בכל נסיעה לחו"ל, גם לפני נסיעה לסיני אנחנו נדרשים בביטוח נסיעות שיכסה עבורנו את כל ההוצאות שאנחנו מעדיפים לא להידרש להן – טיפול רפואי, פיצוי במקרה של נזק, פיצוי על מטען שנגנב או אבד וכו'. אבל עוד לפני שמתחילים לחפש בגוגל או בפייסבוק על איפה רוכשים ביטוח נסיעות וכמה הוא עולה, יש כמה דברים שחשוב לדעת בטרם ששולפים את כרטיס האשראי.

מה זה בכלל ביטוח נסיעות?

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח שכולל כיסויים שונים למקרים שעלולים להתעורר בזמן שאתם מחוץ לישראל והביטוח הרפואי הישראלי שלכם אינו תקף. כמו כן, ביטוח נסיעות לחו"ל כולל גם פיצוי במקרה של גניבה או אובדן של הכבודה שלכם וכן ניתן להרחיב אותו כך שיכסה גם את ביטול הנסיעה במקרים מסוימים.

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא אישי ופרטני ומותאם לכל נוסע בנפרד, בהתאם ליעד הנסיעה, גיל והיסטוריית התביעות של המבוטח, פעילויות שונות שהוא מתכוון לבצע בזמן השהות בחו"ל ועוד. למשל, ביטוח לנסיעה של סוף שבוע לקניות בלונדון שונה מביטוח עבור חופשה של שבוע בסיני הכוללת ספארי צלילה וטיולים בהרים או פעילויות אקסטרים כמו קייטסרפינג. המקרה הראשון יכוסה כנראה בביטוח נסיעות רגיל לחו"ל, ואילו עבור המקרה השני תידרש הרחבה לפעילות אתגרית שמאפיינת את סיני.

על מה צריך להקפיד כשרוכשים ביטוח נסיעות לסיני?

ראשית יש לוודא שהכיסוי הוא מתאים. לכן בתהליך הרכישה תידרשו לענות על מספר שאלות אישיות לגבי מצבכם הרפואי. חשוב לענות עליהם בכנות ולומר את מצבכם המדויק, משום שבמקרה שיהיה צורך להפעיל את הביטוח, ההיסטוריה הרפואית שלכם תיבדק וכל דבר שיתגלה ולא דווח לחברת הביטוח מראש עלול לגרום לאי כיסוי וביטול הפוליסה כולה.

יש לבדוק גם שהכיסוי מתאים ליעד ומטרת הנסיעה. כאמור, המחיר והכיסוי משתנים בהתאם אליהם, ולכן יש למסור פרטים מדויקים גם אודות מטרת הנסיעה והפעילויות שאתם מתכננים לבצע במהלכה (למשל קייטסרפינג, טיול ג'יפים או טיול בהרים). זאת על מנת "לתפור" עבורכם את הפוליסה המתאימה. לפוליסות הביטוח יש הרחבות מתאימות (בתשלום נוסף) למקרים של ספורט ימי, צלילה, ספורט אתגרי ועוד. לכן, אם אתם מתכוונים לעסוק באחת (או יותר) מהפעילויות הללו בסיני, חשוב לומר זאת מראש על מנת שהסוכן יוכל להתאים עבורכם את הפוליסה שאתם צריכים כדי להיות מכוסים.

בדקו את תקרת ההוצאות הרפואיות וודאו שהיא מספיקה עבור היעד שאליו אתם נוסעים ולמטרת הנסיעה. בדרך כלל הכיסוי להוצאות רפואיות הוא בסכום מספיק לכל הדעות, אבל חשוב לוודא זאת טרם הרכישה.

חלק מהפוליסות ידרשו מכם השתתפות עצמית בהוצאות בסכום של כמה עשרות דולרים. זה מקובל והגיוני, אבל היו מודעים לכך, משום שאם קיבלתם טיפול במהלך הנסיעה שעלותו היא 80 דולר, סביר שלא ישתלם לכם להפעיל את הביטוח כלל, היות שגם כך תצטרכו לשלם השתתפות עצמית בסכום דומה. סכום ההשתתפות העצמית אמור להופיע ליד כל סעיף רלוונטי במסמכי הפוליסה. מהסיבה הזו, ההשתתפות העצמית היא משהו שיש לקחת בחשבון כאשר נוסעים לסיני. משום שעלות הטיפולים הרפואיים בסיני נמוכה משמעותית בהשוואה ליעדים אחרים בעולם המערבי, חלק מחברות הביטוח פתרו את הסוגיה הזו על ידי כיסוי רפואי ללא השתתפות עצמית בתנאים מסוימים. זה משהו ששווה לברר עם סוכן הביטוח שלכם טרם הנסיעה.

רוב הפוליסות מציעות הרחבה לכיסוי הבסיסי (בתשלום נוסף) כך שיעניק כיסוי מלא גם  לכבודה שלכם, אבל בדקו מראש שזה כולל גם ציוד יקר כמו טלפון סלולארי, מחשב נייד, טאבלט וכדומה (משום שאלה כיסויים נפרדים). זהו ציוד שהיום הולך איתנו כמעט לכל מקום, ולא נדיר למצוא אותו גם בחופי סיני. במידה והציוד הזה אינו נכלל בפוליסה, תוכלו להרחיב אותה בתוספת תשלום. חשוב לומר גם שציוד אלקטרוני כמו מחשב נייד, טאבלט, מצלמה או טלפון סלולרי אינם מכוסים במקרה של אובדן ונזק אלא רק במקרה של גניבה. במקרים כאלו תתבקשו לגשת לתחנת משטרה ולקבל ממנה אישור על גניבת הציוד לאחר שתגישו תלונה. ללא האישור הזה לא תוכלו לקבל את הפיצוי.

אם אינכם בטוחים מתי תחזרו, מוטב לרכוש ביטוח לתקופה המקסימלית שבה תוכלו להישאר בסיני (14 יום אם אין לכם ויזה). להאריך את הפוליסה מסיני עלולה להיות משימה קצת מורכבת שלא בטוח שבא לכם להתעסק איתה. לעומת זאת, לקצר את תקופת הביטוח לאחר שחזרתם זה פשוט וקל וכמובן גם תזוכו על הסכום שלא ניצלתם.

אמינות הסוכן/חברה – בינינו, רובנו לא קוראים את כל האותיות הקטנות של הפוליסה, ובכל מקרה לא האותיות ינהלו עבורנו את התביעה במקרה הצורך. לכן, רכשו פוליסת ביטוח נסיעות דרך מקור אמין שאתם סומכים עליו ובטוחים שהוא יודע על מה הוא מדבר ויוכל לתת מענה הולם בעת הצורך. בסופו של דבר, בדיוק בשביל הצורך הזה אנחנו רוכשים ביטוח.

חשוב גם לערוך את ביטוח הנסיעות מוקדם ככל הניתן, כאשר אתם יודעים את התאריכים של הנסיעה וסגרתם את כל הפרטים האחרים. זה חשוב בעיקר בגלל שכך תוכלו לקבל פיצוי במקרה של ביטול הנסיעה בנסיבות מסוימות, רפואיות (על ידי הרחבה לביטוח נסיעות כללי לחו"ל) או מכל סיבה אחרת (באמצעות פוליסה מיוחדת של ביטול נסיעה מכל סיבה). מעבר לכך, יש לנו כבני אדם נטייה לשכוח דברים שנדחים למועד מאוחר יותר, ומוטב לסגור את כל הפינות מוקדם ככל הניתן מאשר להיזכר בדרך לחושה בנואיבה שלא עשינו ביטוח.

מה חשוב לדעת כשנמצאים בסיני?

עוד קודם לנסיעה, ודאו כי כל מי שנוסע מבוטח וכן כולם יודעים באיזו חברה, מהו מספר הטלפון שאליו צריך להתקשר במקרה אמת (בדרך כלל מוקד חירום של החברה – שווה להכניס מיד לזיכרון של הטלפון). כמו כן, הדפיסו לכם העתק של הפוליסה ושמרו אותו בהישג יד לאורך כל השהייה.

במקרה של נזק, פציעה, גניבה או אובדן של מטען צרו קשר מידית עם מספר החירום שקיבלתם על מנת לקבל הוראות להמשך הטיפול. שימו לב כי במקרים מסוימים יהיה עליכם להביא מסמכים שונים המוכיחים את התביעה שלכם ובלעדיהם לא תוכלו להגיש תביעה. ההתנהלות מול גורמים ורשויות בסיני היא לא קלה ועלולה להיות מלווה בחשדנות מצד המקומיים. בכל מקרה הנראה לכם דורש תיעוד, התעקשו לקבל לידכם העתקי מסמכים כדי להימנע מבעיות בשלב מאוחר יותר.

עוד כדאי לדעת שבמקרה של סיני הביטוח לא תמיד כולל חילוץ, פינוי והצלה (לרבות הטסה). לכן נקטו משנה זהירות ושמרו על עצמכם, כדי שלא תזדקקו לכך. אם תרחיבו את הפוליסה לכזו שכן מכסה מקרים כאלה אז תוכלו לישון קצת יותר טוב בלילה (אבל זה עדיין לא אומר שאתם לא צריכים לשמור על עצמכם…).

איפה רוכשים ביטוח נסיעות לסיני?

כל סוכן ביטוח מורשה, שעובד עם חברת ביטוח ישראלית, יכול לערוך עבורכם ביטוח נסיעות לסיני. חשוב לעבוד עם סוכן מקצועי ומנוסה, המתמחה בתחום הנסיעות ומכיר היטב את התנאים המשתנים ואת הסיכונים הקיימים. כדי לקצר לכם את הדרך, אנחנו מציעים לכם ביטוח נסיעות אצל סוכן ביטוח אמין ומקצועי, שיוכל להרכיב עבורכם בקלות את הפוליסה המתאימה בהתאם ליעד ומטרת הנסיעה שלכם לסיני, ובמחיר משתלם.

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן