ביטוח צלילה וספורט ימי

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

ישראלים רבים עוסקים בצלילה ספורטיבית וספורט ימי ונהנים מתחביב מרתק, מלהיב ומרגש. צלילה למעמקי הים מבטיחה מפגשים עם שלל יצורים תת ימיים במגוון צבעים וצורות. העולם התת ימי הוא עולם מסקרן ומהפנט, ולשמחתנו אנו חיים קרוב לכמה מאתרי הצלילה הטובים והיפים בעולם – באילת וכמובן בסיני. ישראלים רבים עוסקים גם בספורט ימי, לדוגמה קייטסרפינג, גלישת גלים, גלישת רוח, סקי מים וכיוצא בזה.  

ענף הצלילה ומרבית הפעילויות של ספורט ימי מוגדרים כספורט אתגרי, אך יש להבדיל בין צלילה ספורטיבית עד 30 מ' וספורט ימי לחובבים, לבין ספורט ימי תחרותי או צלילה תחרותית. עליכם להתייחס להגדרה הנכונה של צלילה וספורט ימי כאשר אתם רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל עם הרחבה רלוונטית לספורט אתגרי. ישנם הבדלים משמעותיים בין הפוליסות של חברות הביטוח וההרחבות השונות, לכן תמיד כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח מוסמך ומנוסה.

ביטוח צלילה – מה זה?

באופן כללי, ביטוח צלילה ספורטיבית מיועד לכל חובבי ומדריכי הצלילה. בישראל, כמו במדינות רבות בעולם, יש חובה לרכוש ביטוח ייעודי ולהציג פוליסה בתוקף כאשר צוללים במסגרת מועדון צלילה. עם זאת, כאשר אתם נוסעים לסיני יש מקומות בהם לא ידרשו מכם להציג את הביטוח ועליכם לדאוג לפוליסה מתאימה, בעיקר עבור עצמכם.

קיימות 2 אפשרויות העומדות בפני צוללנים:

 1. ביטוח צלילה יעודי (שמתאים גם לבתי ספר לצלילה וצוללנים מקצוענים)
 2. ביטוח צלילה במסגרת הרחבה לביטוח נסיעות לחו"ל.


מועדוני הצלילה בסיני ובמקומות נוספים לא מפיקים את הביטוח, הם משמשים רק כמתווכים בין חברות הביטוח לחובבי הצלילה. לכן, האחריות לרכוש ביטוח צלילה מוטלת עליכם, ועליכם בלבד. במועדוני הצלילה בסיני תוכלו לקבל עזרה, אך עדיף לרכוש את הביטוח טרם הנסיעה כדי לדאוג לכך שברגע האמת חברת הביטוח תעמוד לצדכם ותסייע לכם. במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל ניתן לרכוש הרחבה לספורט אתגרי הכולל צלילה ובכך לכסות את עצמכם 
בכיסויים כגון:

 • פיצוי כספי חד פעמי במקרה מוות כתוצאה מתאונת צלילה עד גבול האחריות כפי שנקבע בביטוח.
 • תשלום פיצוי חד פעמי במקרה של נכות צמיתה או זמנית עקב תאונת צלילה.
 • כיסוי הוצאות חדר מיון עקב תאונת צלילה.
 • חבות כלפי צד שלישי (נזקי גוף ורכוש).
 • כיסוי בגין הוצאות אשפוז ו/או טיפול רפואי בבית חולים, לרבות הוצאות בעבור תא לחץ ומחלת עומק.
 • כיסוי הוצאות הצלה של המבוטח עקב תאונת צלילה.
 • הטסה רפואית או פינוי ימי/יבשתי.
 • כיסוי הוצאות להטסת הגופה.
 • כיסוי נזק או אובדן ציוד צלילה אישי.
 • החזר הוצאות בגין כרטיס נסיעה חלופי והוצאות מלון בחו"ל של המבוטח ומלווה.

האם אפשר להסתפק רק בהרחבה לספורט אתגרי?

ישראלים רבים המתכננים חופשה בסיני הכוללת צלילה ספורטיבית או שהם מתכננים במהלך החופשה ללמוד צלילה מסתפקים בדרך כלל בביטוח נסיעות בסיסי עם הרחבה לספורט אתגרי. 

הפוליסה מכסה נזקי גוף, מקרי מוות ומחלות שונות הנגרמות בתקופת הביטוח עקב הצלילה הספורטיבית. בין השאר ביטוח צלילה וספורט ימי מבטיח לכם כיסוי רחב המכסה מקרים כגון: 

 • תאונות צלילה ספורטיבית במהלך החופשה בסיני.
 • כיסוי עד גבול האחריות עבור הוצאות לשירותים רפואיים בחדר מיון, לרבות טיפול בתא לחץ.
 • כיסוי הוצאות אשפוז וטיפול בבית חולים עקב תאונת צלילה. 
 • כיסוי הוצאות הצלה, פינוי, חילוץ והעברה ממקום התאונה לבית חולים קרוב. 
 • כיסוי הוצאות בגין הטסת גופה.
 • החזר הוצאות נסעה ולינה בסיני בעקבות תאונת צלילה.
 • כיסוי נזק או אובדן ציוד צלילה אישי.


עם זאת ישנם הבדלים בין ביטוחי הצלילה היעודיים ובין ההרחבה לספורט אתגרי וצלילה בפוליסת ביטוח הנסיעות הסטנדרטית, אין להקל ראש בעת רכישת הפוליסה וכדאי לערוך סקר מקיף ולהתייעץ עם סוכן ביטוח מיומן ומנוסה.

מה כולל ביטוח ספורט אתגרי?

חברות הביטוח המשווקות ביטוחי נסיעות לסיני ומציעות בין היתר הרחבה לספורט אתגרי נוטות להחריג מהפוליסה ספורט תחרותי ויש לבדוק היטב מהם ענפי הספורט המכוסים בפוליסה. מרבית חברות הביטוח מחלקות את הספורט האתגרי ל-4 ענפים עיקריים:

 

 • ספורט ימי ההרחבה לספורט אתגרי מכסה פעילויות ספורט ימי כגון סקי מים, אופנוע ים, קייטסרפינג, קיאקים, גלישת גלים, רפטינג, וויקבורד, מצנח גלישה וצלילה. 
 • ספורט גבהיםטיפוס על צוקים, גלישה מצוקים, גלישה אווירית, קפיצה ממצוקים, סנפלינג, טיפוס הרים בעזרת מדריך מוסמך ו/או טיפוס הרים עם חבלים וציוד עזר אחר.
 • ספורט אוויריהפוליסה מכסה פעילויות כמו צניחה, גלישה, דאייה באוויר, כדור פורח, טיסה בכלי טיס (בכפוף לתנאים שנקבעו בפוליסה), רחיפה.
 • ספורט מוטורי ויבשתי – הפוליסה מכסה רכיבה על אופניים, אגרוף, היאבקות, טיפוס קירות, סקייטבורד, רכיבה על סוסים, נהיגה ורכיבה על טרקטורון, רייזר ורכבי פנאי שטח נוספים, מזחלות, נסיעה ברכבי 4X4 בדרכי עפר, סנובורד, בנג'י, פארקור, ספורט חורף וכדומה.


ישראלים רבים נופשים בסיני בגלל אפשרויות הצלילה, אליהם מצטרפים חברים ובני משפחה, ובזמן שחובבי הצלילה מבלים מתחת למים – המלווים נחים, משתזפים, מבלים במועדוני הספורט והצלילה ולרוב גם בוחרים פעילות ספורט ימי ואתגרי כדי לנצל את הזמן ולצבור חוויות.

יש לזכור כי ענף התיירות בסיני מתפתח במהירות עם השנים, וכיום יש שפע אפשרויות של ספורט אתגרי וימי, הרבה מעבר לצלילה ספורטיבית ושנירקול. במרבית מועדוני הצלילה והספורט הימי מציעים לנופשים הרבים בסיני פעילויות מהנות כמו השכרת אופנוע ים, קיאקים, קייטסרפינג, בננות, מצנחי ים, גלישת רוח, סקי מים, קאנו, סאפ, שייט ביאכטות וכמובן צלילה בליווי מדריך.  

ללא ביטוח מתאים הנופשים מסתכנים וחשופים לסיכונים רבים כמו תאונות קשות, מחלות, פציעות המסתיימות בנכות זמנית או קבועה ועוד. לכן, אין להסתפק בביטוח נסיעות בסיסי ורגיל לסיני, יש לרכוש הרחבות מתאימות וכל עוד לא מצוין בפוליסה כי רכשתם את ההרחבה אינכם מכוסים וחברת הביטוח יכולה להתנער מכם. בנוסף, כדאי לדעת כי הרחבה לספורט אתגרי או לספורט ימי אינה מכסה אתכם אם השתתפתם בספורט אתגרי וימי במסגרת תחרות או אימונים במסגרת קבוצת ספורט או איגוד. כמו כן, הפוליסה אינה מכסה אתכם אם לא נהגתם על פי כללי הבטיחות היסודיים באתר בו ביצעתם את הפעילות.

הטבה לגולשי אתר סיני סייט

אנחנו כמובן ממליצים לכל הגולשים והמבקרים באתר (וגם לאלה שלא) לרכוש ביטוח נסיעות לסיני הכולל הרחבות לביטוח צלילה, ספורט ימי וספורט אתגרי.

לאחרונה ייסדנו שיתוף פעולה עם סוכנות ביטוח חיצונית ומוערכת המתמחה בביטוחי נסיעות לסיני. הקליקו למטה וסוכן ביטוח מנוסה יחזור אליכם בהקדם עם הצעה משתלמת לביטוח נסיעות הכולל הרחבות לביטוח צלילה וספורט ימי, ובהתאם לצורך הרחבות נוספות.

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן