כמה עולה טיפול רפואי במצרים

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

מתכננים חופשה בחצי האי סיני בקרוב? מעוניינים לטייל ברחבי האי סיני וליהנות מחופשה נפלאה ומשלל חוויות ייחודיות ומבילוי באטרקציות מעניינות? חופשה בסיני מבטיחה לכם חוויות רבות ונפלאות, אך כדי למזער סיכונים ועל מנת ליהנות מנופש ללא דאגות מיותרות – אל תשכחו לרכוש לפני היציאה לחופשה ביטוח נסיעות לסיני. 

כדאי לדעת כי ביטוח נסיעות לסיני אינו שונה במהותו מפוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל, אך יש להתאים את הפוליסה לסיכונים הקיימים במהלך החופשה בחצי האי הקרוב אלינו. יש לא מעט סיכונים לנופשים בסיני, החל מאיומי טרור, דרך תאונות דרכים וצלילה, ועד פציעות וחבלות גופניות. לכן, אין להקל ראש בחשיבות הפוליסה, ויש להצטייד בהתאם בביטוח נסיעות רחב עם הרחבות בהתאם לצורך ולאופי הנסיעה.

הכנות נדרשות לקראת הנסיעה לסיני

חופשה בסיני מתאימה לכולם, לצעירים, למשפחות עם ילדים, לבני ובנות גיל הזהב ולזוגות הרומנטיים. רבים מהישראלים נופשים בעיקר בחופים הסמוכים למעבר הגבול טאבה, ובגלל הקרבה לאילת הם שוכחים או מחליטים לא לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל.

כאשר מתכננים חופשה בסיני חשוב לשים לב לכמה גורמים:

 • ויזה – אם אתם מתכננים לנפוש בחופים הממוקמים בדרום מזרח סיני, עד שארם א-שייח' ואזור סנטה קטרינה, אין צורך בוויזה, במעבר הגבול תקבלו ויזה ל-14 יום. לכל האזורים האחרים, כולל טיול במצרים עצמה, עליכם להוציא ויזה בשגרירות מצרים. 
 • אופן הגעה למלון או לחושה – אפשר להגיע למלון או לחוף עם החושות באמצעות מוניות ממעבר הגבול בטאבה, אפשרות נוספת היא לחצות את הגבול עם רכב פרטי, עליכם לרכוש ביטוח מתאים.
 • שירותי רפואה לתיירים – לפני כל נסיעה לסיני ולכל יעד אחר בעולם, חשוב לבדוק מהי איכות וזמינות שירותי הרפואה במקום וכיצד להיערך בהתאם מבחינת ביטוח, תרופות וכדומה.
 • סיכונים – חשוב לרכוש ביטוח נסיעות לפני כל יציאה מהארץ, גם כאשר נופשים בסיני, ויש להתאים את הביטוח עם הרחבות וכיסויים נוספים בהתאם לסיכונים האפשריים, לדוגמה ביטוח ספורט אתגרי לסיני, ביטוח ייעודי לצלילה, הרחבה לכבודה ומטען אישי ועוד.

מהן הסכנות העיקריות לנופשים בסיני?

כאשר מדמיינים חופשה בסיני לרוב לא חושבים על הסיכונים הקיימים, ובמקרים מסוימים גם לא מודעים לסיכונים האפשריים. לכן, חשוב לדעת כי במהלך החופשה בסיני, ובהתאם לאופי החופשה שלכם, יש לא מעט סיכונים כגון:

 • תאונות דרכים, בעיקר בגלל הנהיגה הפרועה של המקומיים ועקב התשתיות הישנות והלקויות ותחזוקת הרכבים הבעייתית.
 • תאונות צלילה קשות המחייבות פינוי מהיר לבית חולים או למרכז רפואי עם תא לחץ ורופא מומחה.
 • מחלות מעיים וזיהומים בגלל תנאי התברואה וההיגיינה באזור.
 • מחלות כמו צהבת.
 • עקיצות והכשות נחשים ובעלי חיים ארסיים אחרים.
 • פציעות גופניות ותאונות במהלך טיולים רגליים או רכובים בהרים ולאורך החופים.
 • פציעות במהלך השתתפות בספורט אתגרי.
 • גניבות, אובדן ונזק לכבודה ולמטען אישי.
 • התייבשות וסכנות נוספות, לרבות כוויות, בגלל תנאי האקלים הקיצוניים בסיני.

טיפול רפואי בחצי האי סיני

שירותי הרפואה במצרים בכלל, ובחצי האי סיני בפרט, אינם מתקדמים בלשון המעטה. רוב הישראלים הנפצעים או סובלים מבעיה רפואית במהלך החופשה שלהם בסיני מעדיפים לחזור במהרה לישראל ולקבל טיפול מקצועי ומודרני יותר בארץ. יחד עם זאת, ניתן לקבל טיפול רפואי גם בסיני, בעיקר במרפאות המובילות ובבתי החולים. 

באזור סיני ישנם שלושה בתי חולים הממוקמים באזורי הנופש הפופולריים בקרב התיירים, בהם בית החולים בנואיבה, בית החולים הממוקם בדהב ובית החולים העירוני לתיירים הנמצא בטאבה. כמו כן, קיים כמובן גם בית חולים בשארם א-שייח' שאליה מגיעים פחות תיירים מישראל, וכן יש מרפאות של רופאי משפחה ורופאים מומחים ביישובים הגדולים בסיני, בעיקר ביישובים המפותחים. בנוסף, בתי מלון יוקרתיים מחזיקים צוותי רפואה זמינים כדי לספק טיפול מהיר ומקצועי לאורחים, אך חשוב להדגיש כי שירותי הרפואה הפרטית במצרים אינם זולים. 

מעבר למרכזי הרפואה בסיני קשה למצוא אמבולנסים מודרניים ומצוידים היטב, המצרים אינם ממהרים לשלוח אמבולנס למקום התאונה או הפציעה, ולא ניתן להסתמך על המקומיים בשעת חירום, למשל חילוץ תיירים שנפגעו במהלך טיול בהרים או בתאונת צלילה. 

ישראלים הנופשים במרחק של שעות מהגבול בטאבה עלולים לגלות ברגע האמת כי ללא ביטוח נסיעות הכולל חילוץ והטסה רפואית הם יתקשו לקבל טיפול רפואי. כמו כן, יהיה עליהם להמתין שעות ארוכות עד לקבלת הטיפול, וכל עיכוב במתן עזרה רפואית עלול להחריף את הפציעה, לגרום לקריסת מערכות הגוף, ובמקרים מסוימים ישנה סכנת מוות מוחשית. אלו מקרים שאפשר למנוע אם התייר הישראלי היה רוכש ביטוח נסיעות לסיני הכולל חילוץ והטסה.

כך לדוגמה, כדאי להכיר את הסיפור של שני ישראלים בגיל 50 שחצו את הגבול בטאבה ולקחו מונית לשארם א-שייח'. דקות ספורות לפני הגעתם למלון המונית התהפכה ושני הישראלים נפצעו, אחד מהם באופן בינוני עם פגיעה רב מערכתית. הפצועים פונו לבית החולים הקרוב, ולמזלו של הפצוע הבינוני הוא היה מבוטח בביטוח חילוץ והצלה, לכן חברת הביטוח שלחה באופן מידי אייר אמבולנס עם רופא ופרמדיק כדי לחלץ אותו מסיני ולהביאו לישראל להמשך הטיפול הרפואי. ללא חילוץ וטיפול מהיר, היה עלול הפצוע לאבד את חייו.

חופשה בסיני בראש שקט

אנחנו מאחלים לכם ליהנות מחופשה נפלאה וקסומה בחצי האי סיני. עם זאת, חשוב לנו להגביר את המודעות בקרב הנופשים בסיני לסכנות הקיימות במהלך החופשה ולעלויות הגבוהות של הטיפול הרפואי במצרים. לכן יזמנו שיתוף פעולה עם סוכנות ביטוח חיצונית המתמחה בביטוחי נסיעות לחו"ל. 

כדי ליהנות מחופשה בטוחה ומהנה ולחזור הביתה בשלום – הקליקו למטה. סוכן ביטוח מורשה יחזור אליכם עם הצעה לביטוח נסיעות לסיני הכולל הרחבות בהתאם לצורך, איתור וחילוץ וכיסוי רחב ומותאם אישית עבורכם במחיר אטרקטיבי ומשתלם.

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן