חושות בסיני

באתר סיני סייט אמנם תמצאו מידע רלוונטי ומעודכן על מאות מלונות בסיני בכל הרמות ובכל קשת המחירים, אבל בואו לא נשכח שסיני היא לא רק בתי מלון אלא גם (ויש מי שיגידו בעיקר) חושות. על מה זה בכלל חושות כבר כתבנו כאן, אבל ההבדל שחשוב להדגיש כאן הוא לא רק בסגנון האירוח עצמו, אלא ההבדל בחוויה בין חופשה במלון לבין חופשה בקמפ בסיני. 

לאורך רצועת החוף שמתחילה כ-20 קילומטרים אחרי מסוף הגבול באזור שנקרא ביר סוויר, ועד נואיבה שנמצאת כ-40 קילומטרים דרומה ממנה, שוכנים עשרות רבות של קמפים. הקמפים הללו מארחים מאות אלפי תיירים בשנה, מישראל וגם ממדינות אחרות בעולם, והם אלה שבזכותם סיני ידועה כמקום מושלם "להיזרק" בו מול הים, בוייב שקשה מאוד למצוא במקום אחר, בטח כל כך קרוב אלינו. הקמפים בסיני מציעים אירוח בחושות. אם בעבר כמעט כל החושות היו דומות ברמתן – בקתות עשויות במבוק עם שטיח, מזרן ודלת שלא תמיד נסגרת – הרי שהיום הן מגיעות במגוון רמות, וחלקן אפילו כבר לא ממש עונה על ההגדרה של חושה, אלא יותר דומה לצימר.

קמפים מומלצים עם חושות בסיני

סוגי חושות בסיני

החושות המסורתיות, אלה מהבמבוק, עדיין קיימות כמובן ברוב הקמפים. בדרך כלל אלה יהיו החושות הקרובות יותר לים, חלקן ממש מטרים ספורים ממנו, וכמובן המחיר שלהם יהיה זול יותר. הן מציעות אירוח צנוע, בסגנון "סיני של פעם", אם כי במרוצת השנים גם הן עברו שדרוג מסוים כמו הוספת נקודת חשמל, מאוורר וכילה נגד יתושים. בקמפים מסוימים המזרן כבר לא שוכר ישירות על החול, אלא מש על מיטה ויש גם חושות עם רצפת בטון יצוקה, ולא רק מסגרת עץ שמונחת על החול. 

לעומתן, יש חושות משודרגות, שזה אומר שלא רק הרצפה שלהן יצוקה והן נוחות יותר, אלא יש בהן גם ריהוט בסיסי, הן גדולות יותר ומתאימות לאירוח של יותר מאדם או שניים, המסגרת היא לא בהכרח מענפי במבוק אלא סגורה לגמרי מעץ וזה מאפשר גם להתקין בה מזגן. אלה עדיין עונות על ההגדשה של חושה, אבל ברמה גבוהה יותר. גם חושות כאלה אפשר למצוא ברבים מהחופים בסיני. 

הדור המתקדם יותר של חושות, הן בקתות ובונגלוסים, שכבר לא ממש מזכירים את החושות המסורתיות ומציעים חוויית אירוח ברמה יותר גבוהה. מדובר על בקתות מעץ מלא או אפילו מאבן, עם מזגן ושירותים ומקלחת פרטיים כמובן. זהו סגנון שיותר מזכיר צימרים, גם מבחינת המראה וגם מבחינת הפסיליטיז – ריהוט, מיזג אוויר, עיצוב וכדומה. עם התגברות זרם המטיילים מישראל לסיני, החלו להיבנות יותר ויותר בקתות ובונגלוסים מהסוג הזה בחופי סיני, והם פופולריים מאוד בקרב הישראלים. 

איך למצוא את סוג החושה המתאים?

השאלה הזו היא אכן חשובה, כי אנחנו לא רוצים להזמין מקום (וחשוב להזמין מראש, בטח בקמפים המומלצים) ואז לגלות שהחושות במקום הן לא בסגנון שרצינו, או גרוע מזה – הן פשוט לא מתאימות כי הן קטנות מידי ואין בהן מספיק מקום לכל מי שהגיע. לכן, חשוב לוודא מראש אילו סוגים של חושות ו/או בקתות יש בקמפ, האם הן זמינות לתאריכים שבהם אנחנו מתכוונים להגיע וכמובן לוודא שהמחיר מתאים לנו. צריך לומר גם שכיום המשימה הזו לא קשה במיוחד, משום שכמעט בכל הקמפים מציעים את כל סוגי האירוח – חושות פשוטות על המים במחיר מוזל, חושות משודרגות בקו השני וגם בקתות מעץ או מאבן שהן ממש ברמה של צימרים. 

לכן, הדבר החשוב יותר הוא לסגור מראש ומוקדם ככל הניתן את ההזמנה משום שהקמפים מתמלאים מהר מאוד, במיוחד בעונת הקיץ, בחופשות ובחגים. מומלץ מאוד לעשות את זה דרך אתרי הזמנות מסודרים ולא בשיחת וואטסאפ, כמו שלפעמים נהוג בחלק מהמקומות. גם המארחים מבינים שבתקופות עמוסות קשה להם לנהל את ההזמנות בעצמם ולכן עוברים להזמנות דרך אתרים מסודרים, כמו בוקינג ודומיו. זה מאפשר להם להיות בשליטה על מה שקורה, וכמובן מבטיח גם לכם שתקבלו בדיוק את מה שהזמנתם, אפילו שמדובר בסיני. 

עוד קמפים מומלצים עם חושות בסיני

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן