מעבר עם כלב לסיני

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

אם אתם מעוניינים להגיע לסיני עם כלבכם, מדובר בהליך פשוט יחסית הכולל שלושה שלבים מרכזיים טרם ההגעה למעבר הגבול. על פי רוב, אנשים שעשו זאת מדווחים על התנסות חיובית ולא מסורבלת.

ראשית, עליכם להוריד ולמלא טרם הנסיעה את הטופס הבא מהאתר של השירותים הוטרינריים במשרד החקלאות

לאחר מכן תצטרכו לגשת עם הטופס לווטרינר המטפל בכלבכם על מנת שימלא ויחתום על הטופס. יש לוודא כי הכלב מחוסן מפני כלבת, וכי החיסון בתוקף (לפחות 30 ימים לפני מועד ההגעה לסיני, ולא יותר משנה). בשורת היעד בטופס צריך לרשום באותיות גדולות באנגלית SINAI  EGYPT.

בשלב הבא, מגיעים עם הטופס המלא והחתום לווטרינר המחוזי (בשלב זה לא צריך להגיע עם הכלב), משלמים אגרה בסך 40 שקלים תמורת אישור למעבר הגבול עם כלבכם. חשוב לבצע את ההליך הזה עשרה ימים או פחות לפני מועד הנסיעה לסיני.

כדאי לדעת: יתכן שהווטרינר המחוזי ידרוש בדיקת דם לנוגדני כלבת, למרות שעל פי רוב אין דרישה לכך.

כניסה עם כלב לסיני

במעבר הגבול:

כאשר אתם מגיעים למעבר הגבול רצוי להגיע למכס בצד הישראלי ולקבל אישור על כך שיצאתם עם כלבכם. אישור מהמכס הישראלי יאפשר לכם להוכיח בחזרה לישראל שהכלב איתו יצאתם הוא אותו הכלב איתו אתם נכנסים בחזרה לישראל. הליך זה יכול להקל עליכם בדרך חזרה לישראל ולמנוע שאלות ועיכובים מיותרים. 

בכניסה לצד המצרי של מעבר הגבול לפעמים יש דרישה להכניס את הכלב למכונת השיקוף. במקרה ועולה בקשה כזו אין הרבה ברירות, אלא לבצע זאת, על אף אי הנעימות. 

חשוב לזכור!

  • על פי רוב הדיווחים אין בעיות מיוחדות בצד המצרי של מעבר הגבול בכל הנוגע להעברת כלב כאשר יש בידכם את כל האישורים הנדרשים. יחד עם זאת, עדין ישנם דיווחים לגבי מקרים בהם מערימים קשיים בצד המצרי של מעבר הגבול בהעברה של ציוד כגון: ציוד צילום, צלילה, גלישה וכדומה. אי לכך, קיימת האפשרות לעיכובים והערמת קשיים בצד המצרי ללא כל הסבר או אזהרה מוקדמת גם במעבר עם כלב, בדומה למה שעשוי לקרות עם העברת ציוד.
  • בנוסף, חשוב לומר כי בסיני כלבכם ייחשף לכלבים מקומיים אשר יהוו עבורו סביבה בריאותית וחברתית שונה, מה שעלול להוות אתגר הן לכלב והן לבעלים. קחו זאת בחשבון. 
  • בכל מקרה, תמיד מומלץ לבדוק את המידע העדכני המצוי במשרדי הממשלה ובשגרירות המצרית בכל הנוגע להעברת כלב לסיני, שכן חוקים ותקנות עשויים להשתנות מפעם לפעם.
Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן