תשלום מעבר גבול טאבה

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

שימו לב – לאחר שנה שמעבר הגבול לסיני היה סגור עקב התפרצות נגיף הקורונה, הוא נפתח מחדש במרץ 2021, אולם יש מספר נהלים שהשתנו וצריך להכיר לפני שאתם מזמינים חופשה בסיני.
לכל מה שצריך לדעת על חופשה בסיני בעת הקורונה >> לחצו כאן

חופשה בסיני היא עסק לא יקר במיוחד, בין אם אתם ישנים בחושה מול המים או במלון 5 כוכבים מפואר עם כל הפינוקים. ואם אנחנו כבר בעניין של לשלם כמה שפחות, למה לא לחסוך גם בתשלום אגרת מעבר גבול טאבה?

כמעט כל אדם החוצה את מעבר הגבול מישראל לסיני נדרש בתשלום אגרת מעבר גבול. יוצאי הדופן הם נציגים רשמיים של ארגונים כמו הצלב האדום או האו"ם, נהגים המעבירים מטענים מ/אל ישראל וחברי משלחות רשמיות בתפקיד. בנוסף ליחידי הסגולה הללו, מוענק פטור על תשלום האגרה גם על מי שמתארח באחד משלושת המלונות הצמודים למעבר הגבול בטאבה – מובנפיק, טאבה הוטל וטאבה סנדס. אם אתם לא מתארחים בהם, תחויבו בתשלום אגרה בעת חציית מעבר הגבול לסיני.

כמה עולה אגרת מעבר הגבול בטאבה?

התשלום במעבר גבול טאבה מתחלק לשניים: אגרת מעבר בצד הישראלי, המסתכמת ב-102 ₪ (ובמידה ואתם משלמים במעבר הגבול עצמו, יתווספו אליה 5 שקלים כעמלה); ואגרת מעבר בצד המצרי בסך 405 לירות מצריות, שהן כ-80 ₪. התשלום מתבצע במעבר הגבול עצמו – בצד הישראלי זו תהיה התחנה הראשונה שלכם במסוף, ובצד המצרי משלמים ביציאה מהמסוף, בנקודת ביקורת שנמצאת כ-500 מטרים אחריו. תינוקות מתחת לגיל שנתיים אינם נדרשים באגרת מעבר ולכן אין צורך לשלם עליהם, אך יש לקבל בדלפק אישור על פטור מתשלום עבורם.

מסוף הגבול בטאבה (צילום: NYC2TLV, ויקיפדיה)

תשלום אגרת מעבר הגבול טאבה – הצד הישראלי

הדרך הפשוטה והמהירה ביותר היא באינטרנט, דרך אתר "מילגם", בו ניתן לשלם מראש, לחסוך את ההמתנה בתור לתשלום במעבר הגבול, וגם לחסוך את תשלום העמלה. נכון, מדובר אמנם ב-5 ₪ בלבד, אבל אם יש לכם אפשרות לחסוך גם אותם – לא תיקחו? בנוסף, זמן ההמתנה בתור לתשלום אולי פחות קריטי ב"אוף-סיזן", אז מעבר הגבול פנוי יחסית ואפשר לחצות אותו בלי עיכובים כמעט, אולם בזמן החגים ובעונות הקיץ מעבר הגבול הופך לעמוס במיוחד והתורים מתארכים. לכן, מומלץ לנצל את האפשרות לחסוך לפחות תור אחד (וגם כאמור כמה שקלים) באמצעות תשלום מראש.

תשלום באתר מילגם מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או כרטיס חיוב מידי. כדי לבצע תשלום יש להיכנס לאתר מילגם ולבחור באפשרות של "רכישת אגרה". בשלב זה תתבקשו להקליד את כתובת המייל שלכם, אליו יישלח קוד סודי להקלדה. הזינו את הקוד, בחרו באגרה אותה אתם מעוניינים לשלם ובצעו את התשלום. לאחר התשלום יישלח אישור הזמנה למייל שהזנתם, אותו תתבקשו להציג במעבר הגבול. ניתן להדפיס את אישור ההזמנה או להציג אותו בטלפון הנייד לבודקים במעבר הגבול.

את התשלום ניתן לבטל בכל זמן, כל עוד כמובן האישור טרם מומש (כלומר לא נכנסתם איתו לסיני), למעט במקרים בהם שילמתם באמצעות כרטיס דיינרס או בכרטיס חיוב מיידי.

אפשרות נוספת לתשלום מראש היא באמצעות סריקה של קוד QR שנמצא במעבר הגבול עצמו, בסמוך לדלפק התשלום של מילגם. גם אפשרות זו חוסכת לכם את התור (משום שהקוד נמצא לצד הדלפק) וכן את העמלה בסך 5 ₪. כך שגם אם לא שילמתם מראש בבית, עדיין תוכלו לקצר קצת את התהליך.

דרך נוספת לחסוך את עמלת המעבר ואת התור לתשלום במעבר הגבול היא באמצעות תשלום האגרה בסניף הדואר הקרוב אליכם. כדי לעשות זאת, עליכם להצטייד בתעודת זהות בתוקף או במספר ח.פ. במקרה והתשלום נעשה על שמה של חברה. תוכלו לשלם את האגרה במזומן או בשיק בנקאי בלבד. לאחר התשלום תקבלו שובר ממוחשב אותו תתבקשו להציג בדלפק של מילגם בצד הישראלי של מעבר הגבול בטאבה.

ויש כמובן גם את האפשרות של לשלם במקום, במזומן או בכרטיס אשראי. אם בכל זאת העדפתם את האפשרות הזאת, דעו כי במידה ואתם מגיעים בקבוצה גדולה של אנשים, ניתן לשלם במשותף את אגרת הגבול ואת העמלה. כלומר – העמלה בעלות 5 ₪ היא עבור כל עסקה ולא עבור כל אדם.

מכל מקום, אנחנו בהחלט ממליצים לשלם מראש את האגרה, באחת הדרכים שפירטנו כאן, במיוחד בתקופות שבהן צפוי עומס על מעבר הגבול, קרי חופשות הקיץ והחגים (הן החגים היהודים והן המוסלמים).

 

תשלום אגרת מעבר הגבול טאבה – הצד המצרי

תשלום אגרת מעבר הגבול בצד המצרי הוא תהליך פשוט בהרבה. לאחר שתצאו מהמסוף, במידה ואתם מדלגים על שלושת המלונות הצמודים אליו, תגיעו לנקודת הביקורת של השלטונות המצריים, שם ייגבה מכם תשלום האגרה. עלות האגרה בצד המצרי היא, כאמור, 405 לירות מצריות שיש לשלם במטבע מקומי ובמזומן בלבד.

יש נהגים שיסכימו לשלם עבורכם את האגרות המצריות ולהוסיף את הסכום למחיר הנסיעה הסופי, במידה ואין לכם מטבע מקומי מסיבה כלשהי (על הנסיעה ניתן לשלם גם בשקלים או דולרים), אולם זה עלול להיות פתרון לא מוצלח כל כך גם כי זה גורם לעיכוב מיותר בדרך וגם משום שנהגים מרבים מנצלים את הסיטואציה כדי "לגזור" עמלה על השירות הזה. ההמלצה שלנו היא פשוט למשוך כסף מהכספומט שנמצא במסוף הגבול או להמיר כסף בחלון ה-Change שנמצא שם, ליד ביקורת הדרכונים.

שימו לב כי בעת התשלום תתבקשו להציג דרכון לצורך ביקורת, ולאחר התשלום תקבלו קבלה שאותה כדאי לשמור בארנק למשך השהייה שלכם בסיני כהוכחה לכך ששילמתם, אם באחת מנקודות הביקורת בדרך במקרה יבקשו לראות זאת (בדרך כלל לא קורה, אבל תמיד טוב שיש). התשלום תקף ל-24 שעות, כך שאם מאיזושהי סיבה תיאלצו לחזור לישראל ולהיכנס בחזרה לסיני תוך 24 שעות לא תצטרכו לשלם בשנית, כמובן בכפוף להצגת הקבלה.

השלט במעבר הגבול בעניין הפטור מתשלום אגרה למתארחים בשלושת המלונות הצמודים למסוף טאבה
Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן