תשלום מעבר גבול טאבה

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

חופשה בסיני היא עסק לא יקר במיוחד, בין אם אתם ישנים בחושה מול המים או במלון 5 כוכבים מפואר עם כל הפינוקים. ואם אנחנו כבר בעניין של לשלם כמה שפחות, למה לא לחסוך גם בתשלום אגרת מעבר גבול טאבה?

כמעט כל אדם החוצה את מעבר הגבול מישראל לסיני נדרש בתשלום אגרת מעבר גבול. יוצאי הדופן הם נציגים רשמיים של ארגונים כמו הצלב האדום או האו"ם, נהגים המעבירים מטענים מ/אל ישראל וחברי משלחות רשמיות בתפקיד. בנוסף ליחידי הסגולה הללו, מוענק פטור על תשלום האגרה גם על מי שמתארח באחד משלושת המלונות הצמודים למעבר הגבול בטאבה – מובנפיק, טאבה הוטל וטאבה סנדס. אם אתם לא מתארחים בהם, תחויבו בתשלום אגרה בעת חציית מעבר הגבול לסיני.

כמה עולה אגרת מעבר הגבול בטאבה?

התשלום במעבר גבול טאבה מתחלק לשניים: אגרת מעבר בצד הישראלי, המסתכמת ב-109 ₪ (ובמידה ואתם משלמים במעבר הגבול עצמו, יתווספו אליה 6 שקלים כעמלה); ואגרת מעבר בצד המצרי בסך 405 לירות מצריות, שהן כ-45 ₪. התשלום מתבצע במעבר הגבול עצמו – בצד הישראלי זו תהיה התחנה הראשונה שלכם במסוף, ובצד המצרי משלמים ביציאה מהמסוף, בנקודת ביקורת שנמצאת כ-500 מטרים אחריו. תינוקות מתחת לגיל שנתיים אינם נדרשים באגרת מעבר ולכן אין צורך לשלם עליהם, אך יש לקבל בדלפק אישור על פטור מתשלום עבורם.

רגע לפני שמזמינים אגרת מעבר לסיני

אגרת המעבר צריכה להית לתאריך מסוים, ולכן לפני שמזמינים את האגרה כדאי לסגור שתי פינות חשובות: הזמנת מלון או חושה לתאריך המבוקש וגם הזמנת מונית מראש. הביקוש לאתרי האירוח גבוה מאוד, ובעקבותיו גם הביקוש למוניות בסיני, וכמובן שזה גורר עליית מחירים ולפעמים גם קצת אי סדר. לכן כדאי מאוד לדאוג מראש שיהי  לכם מקום אירוח לתאריכים שרציתם וגם לסגור עם נהג מונית שימתין לכם בצד השני של הגבול. 

הזמנת מונית בסיני 

משום הביקוש הגבוה, נהגיו מוניות רבים מנצלים את המצב ומעלים מחירים ללא הצדקה של ממש, אלא רק כי הם יכולים. מעבר לכך, יש גם נהגים שמנצלים את העובדה שהם יכולים ללקט נסיעות בגבול ופשוט מאתרים נוסע פוטנציאלי ולוקחים אותו במחיר מופקע, למרות שקבעו איתכם נסיעה. להסתמך על קרטל המוניות בטאבה זה גם עסק יקר ודורש סבלנות כי המוניות לא יוצאות עד שהן מתמלאות. 

אתר סיני וייבס מציע שירות חדש ומצוין של הזמנת מונית אונליין שפותר את הבעיה הזו. יש בשירות יתרונות רבים: הנהגים מחויבים רק לעבודה עם האתר ולכן לא ממהרים לנסיעה הבאה ונוהגים בזהירות, הרכבים חדשים וממוזגים וכמובן מתוחזקים היטב, המחיר קבוע ואין צורך להתמקח לאחר שיצאתם מתור מורט עצבים במעבר הגבול ואפשר להזמין אונליין בכמה קליקים, עם תשלום מקדמה באתר. 

הזמנת מלון בסיני

גם מלונות (והאמת שם חושות) כדאי מאוד להזמין מראש. המחירים עולים ככל שמתקדמת העונה והמקומות הטובים והפופולריים נתפסים מהר יחסית. חבל לפנות זמן בלוח השנה ורק אז לגלות שהמלון שרציתם בדיוק מלא בתאריכים הללו. כדאי לתכנן מראש את החופשה ולהזמין מלון מוקדם ככל הניתן. 

מסוף הגבול בטאבה (צילום: NYC2TLV, ויקיפדיה)

תשלום אגרת מעבר הגבול טאבה – הצד הישראלי

הדרך הפשוטה והמהירה ביותר היא באינטרנט, דרך אתר "מילגם", בו ניתן לשלם מראש, לחסוך את ההמתנה בתור לתשלום במעבר הגבול, וגם לחסוך את תשלום העמלה. נכון, מדובר אמנם ב-6 ₪ בלבד, אבל אם יש לכם אפשרות לחסוך גם אותם – לא תיקחו? בנוסף, זמן ההמתנה בתור לתשלום אולי פחות קריטי ב"אוף-סיזן", אז מעבר הגבול פנוי יחסית ואפשר לחצות אותו בלי עיכובים כמעט, אולם בזמן החגים ובעונות הקיץ מעבר הגבול הופך לעמוס במיוחד והתורים מתארכים. לכן, מומלץ לנצל את האפשרות לחסוך לפחות תור אחד (וגם כאמור כמה שקלים) באמצעות תשלום מראש.

תשלום באתר מילגם מתבצע באמצעות כרטיס אשראי או כרטיס חיוב מיידי. כדי לבצע תשלום יש להיכנס לאתר מילגם ולבחור באפשרות של "רכישת אגרה". בשלב זה תתבקשו להקליד את כתובת המייל שלכם, אליו יישלח קוד סודי להקלדה. הזינו את הקוד, בחרו באגרה אותה אתם מעוניינים לשלם ובצעו את התשלום. 

שימו לב שעליכם לבחור את תאריך הכניסה ותאריך החזרה מסיני. תאריך הכניסה הוא התאריך היחיד בו תוכלו לעבור (לא יתאפשר מעבר בתאריך אחר מזה שכתוב על האגרה). יחד עם זאת, תאריך החזרה לישראל אינו נאכף כלל. 

כמו כן יהיה עליכם להזין שם ומספר דרכון של כל מי שרוכש את האגרה. רק מי ששמו ומספר הדרכון שלו יהיה כתוב על האגרה יוכל לעבור איתה. 

לאחר התשלום יישלח אישור הזמנה למייל שהזנתם, אותו תתבקשו להציג במעבר הגבול. ניתן להדפיס את אישור ההזמנה או להציג אותו בטלפון הנייד לבודקים במעבר הגבול.

אם בטעות רכשתם אגרה לתאריך אחר, או שאתם רוצים לשנות את התאריך או שהזנתם פרט לא נכון – לא ניתן לשנות אגרה שנקנתה ויהיה עליכם לבטל את התשלום ולקנות אגרה חדשה. 

את התשלום ניתן לבטל בכל זמן, כל עוד כמובן האישור טרם מומש (כלומר לא נכנסתם איתו לסיני) ועד לסוף השנה שבה הוא נקנה. במקרים בהם שילמתם באמצעות כרטיס דיינרס או בכרטיס חיוב מיידי – לא ניתן לבטל את הרכישה. 

אפשרות נוספת לתשלום מראש היא באמצעות סריקה של קוד QR שנמצא במעבר הגבול עצמו, בסמוך לדלפק התשלום של מילגם. גם אפשרות זו חוסכת לכם את התור (משום שהקוד נמצא לצד הדלפק) וכן את העמלה בסך 6 ₪. כך שגם אם לא שילמתם מראש בבית, עדיין תוכלו לקצר קצת את התהליך.

ויש כמובן גם את האפשרות של לשלם במקום, במזומן או בכרטיס אשראי. אם בכל זאת העדפתם את האפשרות הזאת, דעו כי במידה ואתם מגיעים בקבוצה גדולה של אנשים, ניתן לשלם במשותף את אגרת הגבול ואת העמלה. כלומר – העמלה בעלות 6 ₪ היא עבור כל עסקה ולא עבור כל אדם.

מכל מקום, אנחנו בהחלט ממליצים לשלם מראש את האגרה, באתר האינטרנט של מילגם, במיוחד בתקופות שבהן צפוי עומס על מעבר הגבול, קרי חופשות הקיץ והחגים (הן החגים היהודים והן המוסלמים).

תשלום אגרת מעבר הגבול טאבה – הצד המצרי

תשלום אגרת מעבר הגבול בצד המצרי הוא תהליך פשוט בהרבה. לאחר שתצאו מהמסוף, ממש לפני שמגיעים לתחנת המוניות של טאבה, תראו את דלפק התשלום של השלטונות המצריים, שם ייגבה מכם תשלום האגרה (בעבר הוא היה בנקודה רחוקה יותר, ממש כ-500 מטרים אחרי המסוף, ובאוקטובר 2021 שונה מיקומו).

עלות האגרה בצד המצרי היא, כאמור, 405 לירות מצריות שיש לשלם במטבע מקומי ובמזומן בלבד.

בעבר היו נהגים שהסכימו לשלם עבורכם את האגרות המצריות ולהוסיף את הסכום למחיר הנסיעה הסופי, במידה ולא היה ברשתוכם מטבע מקומי מסיבה כלשהי אולם משדלפק התשלום שינה את מיקומו זה כבר לא רלוונטי. בכל מקרה ההמלצה שלנו היא פשוט למשוך כסף מהכספומט שנמצא במסוף הגבול או להמיר כסף בחלון ה-Change שנמצא שם, ליד ביקורת הדרכונים.

שימו לב כי בעת התשלום תתבקשו להציג דרכון לצורך ביקורת, ולאחר התשלום תקבלו קבלה שאותה יש לשמור בארנק למשך השהייה שלכם בסיני כהוכחה לכך ששילמתם, אם באחת מנקודות הביקורת בדרך במקרה יבקשו לראות זאת (בדרך כלל לא קורה, אבל תמיד טוב שיש).

התשלום תקף ל-24 שעות, כך שאם מאיזושהי סיבה תיאלצו לחזור לישראל ולהיכנס בחזרה לסיני תוך 24 שעות לא תצטרכו לשלם בשנית, כמובן בכפוף להצגת הקבלה.

השלט במעבר הגבול בעניין הפטור מתשלום אגרה למתארחים בשלושת המלונות הצמודים למסוף טאבה

אגרת מעבר הגבול היא אגרה שנגבית בעת מעבר מכל מדינה לכל מדינה. בדרך כלל היא מגולמת במחיר כרטיס הטיסה (מה שנקרא "מיסי נמל"), אולם משום שמעבר טאבה הוא יבשתי עלינו לשלם את האגרה בנפרד.

לא. אגרת המעבר נגבית רק פעם אחת – בכניסה לסיני, ביציאה ממנה לא נדרש תשלום נוסף.

כל אדם, מגיל שנתיים, שעובר את הגבול לסיני, חייב בתשלום אגרת המעבר. 

הכי טוב לשלם מראש דרך האתר הייעודי של מילגם. תוכלו למצוא קישור ישיר לשם בכתבה על תשלום אגרת מעבר הגבול באתר סיני סייט.

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן