מוניות בסיני

מוניות הן הדרך הפופולריות והיעילה ביותר בסיני, כדי להגיע ממסוף הגבול בטאבה אל מקום האירוח, בין אם זה קמפ או מלון, ובחזרה בסיום החופשה. המוניות בסיני הן כלי התחבורה שמסיע את התיירים ממקום למקום, ואם לא נכנסתם לסיני עם הרכב הפרטי שלכם, תהיו צריכים מונית כדי להתנייד. 

למי שאינו מכיר את תחום ההיסעים והמוניות בסיני, היציאה ממסוף הגבול עלולה להיות מעט מטלטלת – מוניות רבות שחונות בצורה לא מסודרת, נהגים שעטים על התיירים שחוצים את הגבול ומציעים את שירותיהם וסדרן אחד שאמור לעשות סדר בכל זה. למרות התחרות למראית עין על כיסו של תייר, תחנת המוניות הזו בטאבה היא למעשה קרטל שבו לכל נהג מותר לצאת בתורו בלבד (יש כאלה המחכים שם שעות), והמחירים זהים אצל כל הנהגים משום שהם מיישרים קו. בנוסף, חלק מהנהגים הללו אינם מורשים ונוסעים על כלי רכב מיושנים ולא בטיחותיים. 

לכן ההמלצה הכי טובה היא תמיד להזמין מונית מראש, לדעת עם מי אתם נוסעים, לקבוע את המחיר לפני הנסיעה וכך לצמצם משמעותית את הסיכון שיגבו מכם מחיר מופקע, וחשוב מכך – שתעלו עם נהג לא זהיר שנוהג בפראות ומסכן את חייכם. כאן תמצאו את כל המידע הדרוש כדי להבין איפה מזמינים מונית כזו, לאן אפשר להגיע איתה, איך עושים את זה וכמה זה עולה.

מוניות בסיני – מה חשוב לדעת?

הזמנת מונית מראש – לכל מקום בסיני

אחרי שקבעתם תאריך וסגרתם מלון או קמפ, צריך גם להגיע אליו. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות הזמנת מונית מראש, ממסוף הגבול ועד מקום האירוח. רצוי לעשות זאת עם נהג שעובד בתחנה מסודרת, ניתן לסמוך עליו ונוהג ברכב מתוחזק ובטיחותי. הזמנה מראש תחסוך מכם את המיקוח על המחיר ואת הסיכון שבנסיעה ברכב לא בטיחותי. כמו כן, אין שום צורך להמתין שרכב יתמלא בנוסעים נוספים, שגם יצטרכו לדרת בדרך. פשוט חוצים את הגבול, עולים על הרכב ונוסעים. איך מזמינים מונית בסיני? קראו בהרחבה כאן.

כשאומרים "נואיבה" בדרך כלל מתכוונים לעיר נואיבה שנמצאת כ-45 דקות נסיעה ממסוף הגבול, אולם כדאי לדעת שכל רצועת החוף בין ביר סוויר עד נואיבה העיר נקראת בפי המקומיים "נואיבה". לכן מונית לנואיבה היא בעצם מונית לאחד הקמפים או המלונות בכל האזור הזה, וזו בעצם הדרך הכמעט יחידה להגיע אליהם מטאבה. קראו על הזמנת מונית לנואיבה בהרחבה כאן

דהב נמצאת כשעה וחצי נסיעה ממסוף הגבול בטאבה, והיא הולכת וצוברת פופולריות בקרב הקהל הישראלי. מי שעדיין לא ביקר בדהב, בהחלט כדאי שיעשה זאת בחופשה הבאה שלו בסיני, ויהנה ממגוון אטרקציות, מלונות מעולים במרכז העיר, ריזורטים מפנקים עם חוף פרטי, מסעדות, שוק צבעוני ועוד. כדי להגיע לדהב כדאי מאוד להזמין מונית מראש ולנסוע בראש שקט. קראו בהרחבה על הזמנת מונית לדהב כאן.

למרות קו הטיסות הישירות בין נתב"ג לשארם, עדיין רוב מכריע של הישראלים מגיעים לעיר הקיט המצרית במונית. זה יותר זול, יותר גמיש והנופים בדרך עוצרי נשימה. משום שמדובר בנסיעה של כשלוש שעות, ממש כדאי לעשות אותה עם רכב ממוזג, חדיש ובטיחותי, וכמובן נהג זהיר ושירותי, כזה המקפיד על חוקי התנועה ולא נסחף אחרי תרבות הנהיגה הבעייתית בסיני. הדרך הטובה ביותר למצא כזה נהג הוא להזמין מראש. קראו בהרחבה על הזמנת מונית לשארם כאן.

מידע נוסף על מוניות בסיני

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן