מונית מטאבה לשארם א-שייח'

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

שארם א-שייח' חזרה להיות יעד נבחר ברשימת היעדים של הנופשים הישראלים, בין היתר בזכות קו הטיסות הישירות שנפתח בשנת 2022 מישראל לנמל התעופה של שארם. מדובר בעיר קיט אמיתית, המציעה שפע של אטרקציות מכל הסוגים, ריזורטים ברמה גבוהה ובמחיר משתלם וכל זאת לא רחוק מהבית ועם אפשרות מעולה לחופשה ספונטנית במרחק של החלטה אחת. 

למרות הכל, עדיין רבים מאוד מגיעים לשארם בנסיעה. טיסה לא מתאימה לכל אחד, הן מבחינת מחיר והן מבחינת לוחות הזמנים. נסיעה במונית גמישה יותר וכמובן זולה יותר, במיוחד למי שנוסע בהרכב משפחתי מלא. האפשרות של הזמנת מונית מטאבה לשארם היא עדיין הפופולרית ביותר, וחשוב לדעת איך לעשות נכון, כמה זה אמור לעלות ומאיפה כדאי להזמין נהג אמין שבאמת ימתין בצד השני של הגבול, אם אפשר עם רכב חדש וממוזג.

הזמנת מונית לשארם
צילום: אפרת אור

הזמנת מונית מטאבה לשארם א-שייח' – עשה ואל תעשה

מאוד מפתה וקל להגיע לגבול וסמוך על המוניות שנמצאות שם, בתחנת המוניות של טאבה. אולם זו תהיה דווקא הבחירה הפחות מומלצת, משום שהמוניות שם מאוגדות בקרטל שמעלה מחירים בכל פעם שיש לו הזדמנות (החגים למשל זו הזדמנות מעולה) וכולם מיישרים קו. 

בנוסף, מדובר במוניות ישנות שבמקרים רבים אינן מתוחזקות כנדרש, ואתם ממש לא רוצים להצטופף במונית לכל הדרך לשארם בלי מזגן או עם חגורות בטיחות שאינן תקינות (הנסיעה מטאבה לשארם אורכת כשעתיים וחצי נטו). המוניות הללו מכילות 14 מקומות ובדרך כלל גם לא יוצאות לדרך לפני שמתמלאות לגמרי, מה שאומר שתצטרכו להמתין לנוסעים נוספים וגם לעצור בדרך כדי להוריד אותם.

נהגי המוניות שם מנהלים את העבודה שלהם בעצמם ולכן ממהרים לנסיעה הבאה שלהם, וזה עלול לגרור נסיעה מהירה ושלא בהתאם לתנאי הדרך.

מונית משארם לטאבה – כדאי להזמין מראש

לכן, האפשרות הטובה יותר היא לדאוג למונית מראש, עוד בטרם הגעתם לסיני. את זה כדאי לעשות דרך תחנת מוניות מסודרת, כזו שדואגת לנהגים לסידור עבודה קשיח וכך מותירה להם לעסוק בנהיגה בלבד. תחנות מוניות כאלה מחזיקות בצי רכבים חדש, ובמצב הרבה יותר טוב מאשר המוניות של ה"חאפרים" שעומדות במסוף הגבול. הזמנה מראש גם מבטיחה שחלון הזמן שבו תגיעו לגבול יישמר עבורכם, והנהג לא יתפוס נסיעה מזדמנת אחרת עם מישהו שיצא לפניכם. 

המודל של הזמנת מונית מראש הופך נפוץ יותר ויותר בסיני – בדיוק כמו הזמנת מקום בקמפים, שבעבר לא היתה קיימת אלא היינו פשוט מגיעים ומחפשים מקום, וכעת בגלל הביקוש הגבוה עברו גם הם לקבל הזמנות מראש דרך אתרים מסודרים או בוואטסאפ. גם המקומיים בסיני מבינים שעדיף להם ולמטיילים לקבל הזמנות מראש, וכך אפשר להתחיל את החופשה ברגל ימין.

איך מזמינים מונית מטאבה לשארם?

האתר המצוין "סיני וייבס" מציע שירות מעולה של הזמנת מונית אונליין ממסוף הגבול בטאבה ועד מקום האירוח ובחזרה, בצורה פשוטה וקלה. באמצעות תשלום מקדמה באתר, ניתן להבטיח שתמתין לכם מונית ביום ובשעה שתגיעו לגבול, ותיקח אתכם ישירות ליעד במונית פרטית, חדשה ונעימה. 

האתר עובד עם תחנת מוניות מסודרת בסיני, ובה מועסקים נהגים שירותיים ואדיבים, שגם מתודרכים לנהיגה זהירה ובטוחה בהתאם לתנאי הדרך. כמובן שתרבות הנהיגה הבעייתית בסיני מוכרת, ובלתי אפשרי להבטיח ב-100% שכל הנהגים ינהגו כך. אולם העובדה שכל מקרה של נהיגה לא זהירה מדווח ומטופל, מצמצמת את התופעה הזו למינימום משום שהנהגים יודעים שהם עלולים לאבד את עבודתם. 

כמו בהזמנת מלון, גם עם הזמנת מונית לא כדאי להמתין לרגע האחרוןץ מספר המוניות הזמינות מוגבל והן נתפסות מהר במיוחד בימים עם ביקוש גבוה (חודש אוגוסט, לפני החגים וכו'). לכן, מומלץ לסגור מלון ומיד אחר כך לטפל בהזמנת המונית כדי להבטיח שהחופשה שלכם תתחיל ברגל ימין ובראש שקט. 

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן