תחבורה ומוניות בסיני

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

מוניות או רכב פרטי? או שבכלל עדיף אוטובוס? זה מה שאתם צריכים לדעת על תחבורה ציבורית ופרטית בסיני

ניסיתם פעם ללכת 250 קילומטר ברגל? סביר להניח שלא, ולכן הכתבה הזאת רלוונטית מאוד עבורכם. רצועת החוף של סיני משתרעת על פני כ-250 ק"מ של חוף זהוב, ים כחול והרים חומים-אדמדמים, וכדי להגיע בה ממקום למקום, ומפרט כדי להגיע ממסוף הגבול למלון או לקמפ, עומדות לרשותכם 3 אופציות עיקריות – מוניות, רכב פרטי ואוטובוסים.

להתנייד במוניות בסיני

האופציה הפופולרית ביותר היא המוניות – הן ממתינות לכם כבר ביציאה ממעבר הגבול המצרי ומספקות לכם חווית נסיעה נוחה, יש שיאמרו אפילו מאוד. אתם יכולים לתפוס לכם אחת באופן ספונטני, או (רצוי מאוד) לתאם מראש עם נהג. חלק מבתי המלון מאפשרים גם להזמין מנית דרכם, עם ההזמנה. שווה לברר זאת מול המקום שאתם לנים בו.

אם אתם רוצים לחסוך כמה עשרות שקלים או שהגעתם עם קבוצה גדולה, תוכלו לתפוס מונית גדולה שמכילה 14 מקומות ישיבה ותיקח אתכם לכל יעד שתבקשו לאורך רצועת החוף של סיני

רוב הנהגים דוברים אנגלית סבירה ויש גם כאלה שידברו אתכם גם בעברית. בונוס – לחלק מהנהגים יש מספר טלפון ישראלי כך שלא תצטרכו לשבור את הראש איזו קידומת לחייג ואפשר להשאיר להם הודעה קולית או לשלוח להם הודעה קולית בוואטסאפ.

השיטה הכי טובה להגיע למחוז חפצכם בסיני היא להזמין מראש את המונית שתמתין לכם במעבר הגבול, עם נהג אמין מחברה מסודרת ותוכלו לעשות זאת ישירות מכאן, במעבר לעמוד הזה

טיפים לנסיעה במוניות בסיני

 • סכמו מראש את מחיר הנסיעה – אין יותר מדי מקום להתמקחות עם הנהגים ואם הנהג הראשון בתור יציע מחיר מסוים, שאר הנהגים לא ירדו ממנו. כאמור, הכי טוב להזמין מראש נהג עם מחיר קבוע. 
 • ודאו שמחיר הנסיעה הוא מחיר כולל לנסיעה ולא לאדם אחד ברכב. לחלק מהנהגים יש נטייה "להתבלבל" כשאתם מגיעים ליעד. 
 • השתדלו לדעת לאן אתם נוסעים בדיוק – נהגים רבים עובדים עם מקומות אירוח ואם אתם לא בטוחים לאן אתם רוצים להגיע, הם ינסו לשכנע אתכם להגיע למקום שלהם. זה לא אומר שההמלצה תהיה גרועה, אבל זה גם לא מבטיח לכם שהמקום יענה בדיוק על מה שאתם מחפשים.
 • בררו מראש מול המקום שאתם מתארחים בו לגבי הזמנת מונית מראש והאם השירות יהיה כרוך בעלות נוספת – חלק מהמקומות עובדים כאמור עם נהגי מוניות והזמנה מראש פירושה שנהג יחכה לכם בשעה שנקבעה כבר בצאתכם ממעבר הגבול.
 • נסו תמיד לתפוס מונית עם כמה שיותר אנשים – אם אתם זוג, נסו למצוא זוג נוסף שנוסע לכיוונכם, או הצטרפו לקבוצה גדולה במונית של 14 מקומות. זה טוב לכיס, וגם תמיד נחמד להכיר אנשים טובים באמצע הדרך. 

מחירי מוניות בסיני

בעקבות הפיחות המשמעותי שחל בלירה המצרית בשנת 2016, עלויות הלינה והנסיעות ירדו גם הן. בעקבות הפיחות, נהגי המוניות אפילו מעדיפים לקבל שקלים עבור הנסיעות ושוק המחירים קצת נפרץ, קרי המחירים לא תמיד אחידים או פרופורציונליים.

פיחות נוסף בשנת 2022 הביא את ערך הלירה לשפל של ממש, ולכן רוב הנהגים גובים את המחיר בדולרים. ניתן לשלם בפועל במטבע מקומי או אפילו בשקלים, אולם המחירים הנקובים הם בדולרים, כדי שהם יוכלו לשמור על שווי הנסיעה. 

חשוב מאוד לדעת מראש מהו המחיר שתשלמו, בכל נסיעה. בסיני, כמו בסיני, כל דבר שלא נסגר מראש עלול להפתיע בסוף, ולכן הכנו עבורכם מחירון נסיעות כללי מומלץ.

אלו גם המחירים הקבועים אותם אפשר לשלם בהזנת מונית אונליין דרך אתר סיני וייבס, ולקבל מונית חדשה ונהד אמין ומקצועי ממעבר הגבול ועד מקום האירוח. 

יעד מונית קטנה (מחיר לכל המונית)מונית גדולה (מחיר לכל המונית)
טאבה הייטס25$35$
ביר סוויר והחופים עד נואיבה (כולל)45$60$
דהב65$90$
שארם א-שייח' וסנטה קתרינה100$145$
נסיעות בסיני
מונית אישית בסיני (צילום: אפרת אור)

להתנייד ברכב פרטי בסיני

אם יש לכם אפשרות להגיע עם הרכב הפרטי שלכם לסיני, תגלו שמדובר בחוויה נוחה למדי, שתאפשר לכם להביא ציוד רב יחסית (או לוותר על הצורך באריזה ופשוט להשליך הכול באוטו) ומן הסתם גם הרבה גמישות בלו"ז. הדלק בסיני זול משמעותית מאשר בישראל ואם תסעו ברכב מלא, הנסיעה יכולה להשתלם לכם מאוד. 

המעבר עם רכב לסיני כרוך במעט בירוקרטיה ובעיכוב של שעה וקצת במעבר הגבול, וגם בהסתמכות על מפה או אפליקציית GPS שתאפשר לכם להגיע למחוז חפצכם בלי להסתבך – לא שיש הרבה אופציות להסתבך, מדובר בנסיעה על כביש אחד בסך הכול.

אפשר לקרוא כאן בהרחבה על כניסה עם רכב לסיני

זמני נסיעה מוערכים ברכב ממעבר הגבול בטאבה

 • למתחם טאבה הייטס – כ-15 דקות
 • לאזור ביר סוויר/אל מחש – 30–20 דקות
 • לראס א-שטן – 40 דקות
 • לאזור נואיבה – כשעה
 • לאזור דהב – כשעתיים
 • לאזור סנטה קתרינה/ההר הגבוה – כשעתיים וחצי
 • לשארם א-שייח – כשלוש שעות, ואולי קצת יותר, תלוי בכמה הפסקות עשיתם בדרך

להתנייד באוטובוסים בסיני

הנסיעה באוטובוסים בסיני היא חוויה מעניינת. מדובר באופציה הזולה ביותר והיא יכולה להוזיל משמעותית את ההוצאות שלכם, אם הגעתם ספונטנית או עם ממש מעט כסף. קחו בחשבון שהתדירות שלהם נמוכה מאוד וגם האוטובוסים ראו ימים יפים יותר לפני 20–10 שנה, אבל הנסיעה בהם היא חוויה שונה ומיוחדת לגמרי, שנותנת לכם הזדמנות להכיר טוב יותר את האוכלוסייה המקומית וליהנות מהנוף המדהים שאין שני לו.

האוטובוס ממעבר הגבול לכיוון שארם יוצא פעם ביום בשעה 15:00 מהתחנה המרכזית של טאבה, שנמצאת קילומטר דרומית לעבר הגבול. הנסיעה כולה אורכת כ-5 שעות, וניתן לרדת ממנו בתחנות המרכזיות של נואיבה ודהב, או לרדת ממנו אל הכביש ברצועות החוף הקטנות יותר.

שעות הנסיעה

יש אוטובוס אחד ביום מכל כיוון לכל כיוון. שעות הנסיעה הן קבועות, אבל קחו בחשבון שיתכנו בהחלט שינויים ועיכובים:

 • מהגבול לשארם – 15:00
 • משארם לגבול – 09:00
 • מדהב לשארם – 10:00
 • משארם לדהב – 16:00

מחיר הנסיעה

 • מטאבה לנואיבה – 30 לירות מצריות
 • מטאבה לדהב – 45 לירות מצריות
 • מטאבה לשארם – 50 לירות מצריות

 

הכי חשוב – סעו בזהירות!

הדרך הטובה ביותר להגיע ממקום למקום בסיני היא באמצעות מונית. רצוי מאוד להזמין מונית מראש שתמתין לכם ותגבה מחיר קבוע שנקבע מראש. ראו באתר כיצד ניתן לעשות זאת. 

נהגי המוניות בסיני זמינים בוואטסאפ וניתן לשלוח להם הודעה כדי לקבוע איתם איסוף. באתר יש אפשרות להזמנת מונית אונליין, במחיר קבוע מראש ועם נהג אמין ואדיב שימתין לכם כדי לקחת אתכם עד מקום האירוח ובחזרה. 

יש בסיני שירות אוטובוסים ממסוף הגבול בטאבה ועד שארם א-שייח'. מדובר באוטובוס שיוצא פעם אחת ביום לכל כיוון, והנסיעה בו ארוכה יותר אולם זולה משמעותית. 

יש אפשרות להיכנס לסיני עם הרכב הפרטי. זה כרוך בעלויות נוספות וגם במעט בירוקרטיה במסוף הגבול. תוכלו למצוא באתר את כל הפרטים על מעבר לסיני עם רכב. 

Sending
User Review
0 (0 votes)

שתפו עם חברים ותראו מה הם אומרים

האתר סייע לכם? לייק בפייסבוק ישמח אותנו! 👍😃

דילוג לתוכן